Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Augustów: nowy statek

 

01-03-2010

Żegluga Augustowska planuje zakupić największy śródlądowy statek pasażerski, który będzie mieścił 350 osób. Trwają prace nad projektem jednostki - poinformował PAP dyrektor ŻA Sławomir Aleksandrowicz.


Dodał on, że statek będzie miał prawie 40 metrów długości i dwa pokłady. Została już wykonana dokumentacja kadłubowa. Wstępny koszt budowy statku to 3 mln zł.


"Rozmawiamy już z wykonawcami i bankami. Statek będzie budowany albo w stoczni gdańskiej, albo w Gdyni. Powstanie sześć elementów, które zostaną złożone na miejscu w Augustowie" - powiedział PAP Aleksandrowicz.


Nowoczesny statek ma być gotowy przed sezonem turystycznym w 2011 r. Będzie on inny niż dotychczasowe jednostki pływające. "Oba pokłady będą odkryte, bo takie jest zapotrzebowanie pasażerów, którzy latem nie chcą pływać w zamkniętym pomieszczeniu" - dodał Aleksandrowicz.


Żegluga Augustowska dysponuje obecnie trzema statkami. "Serwy" i "Sajno" mogą przewieźć po 200 osób, zaś "Perkoz" - 75 pasażerów. Wszystkie pochodzą z lat 60-tych, zapotrzebowanie jest duże z uwagi na wzrastające zainteresowanie podróżowaniem po augustowskich jeziorach. Co roku jest ponad 100 tys. chętnych.

źródło: PAP/podroze.onet.pl


Komentujesz: Augustów: nowy statek

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: augustów, jezioro necko, rejs statkiem, statek, żegluga augustowska


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie