Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Audioprzewodniki w Starym Browarze28-11-2011


Stary Browar w Poznaniu wzbogacił się o audioprzewodniki, które umożliwiają turystom samodzielne zwiedzanie zakątków architektury Centrum oraz umiejscowionych w nich dzieł sztuki z kolekcji Grażyny Kulczyk.


Instalacje Rafaela Lozano Hemmera, rzeźba Mr czy fotografie Vanessy Beecroft to tylko kilka dzieł, które można podziwiać w Starym Browarze. Tak wybitne przykłady światowej sztuki współczesnej, rzadko prezentowane w polskich muzeach i galeriach, są sporadycznie udostępniane szerokiej publiczności na wystawach czasowych. Tym bardziej cieszy fakt, że te i inne dzieła z kolekcji Grażyny Kulczyk są eksponowane na stałe w przestrzeniach otwartych Centrum. Ich unikalność wynika nie tylko z wysokiej wartości artystycznej i rzadkości występowania, ale także wielkiego formatu. Niewiele jest bowiem miejsc w Polsce, które mogą pozwolić sobie na ekspozycję dzieł o wymiarach 12 metrów na 5,5 metra (jak w przypadku instalacji Piotra Uklańskiego) czy ważących ponad 1,5 tony (jak kinetyczna rzeźba Choe U – Rama). Żeby je zobaczyć, nie trzeba kupować biletu ani stać w kolejce na wystawę – dzieła są ogólnie dostępne, można je podziwiać przy każdej wizycie w Starym Browarze.


Zapewne również z tego względu obiekt jest licznie odwiedzany przez turystów. W odpowiedzi na ich potrzeby opracowano unikalne w skali kraju rozwiązanie w postaci audioprzewodnika, który zawiera informacje o wszystkich dziełach sztuki na stałe udostępnionych publiczności oraz najważniejsze fakty dotyczące Starego Browaru, działalności artystycznej Fundacji Art Stations Foundation, czy kompleksu Blow Up Hall 50 50, mieszczącego pięciogwiazdkowy hotel oraz bar i restaurację. Nagrania dotyczące Starego Browaru poprzedzone są wypowiedzią Grażyny Kulczyk, pomysłodawczyni i kreatorki Starego Browaru.


Aby skorzystać z audioprzewodnika wystarczy przyjść do Punktu Informacyjnego i wpłacić kaucję w wysokości 50 zł. Wraz z audioprzewodnikem każdy zwiedzający otrzymuje krótką instrukcję obsługi, a w przypadku wątpliwości czy pytań pomocą służą pracownicy punktu informacyjnego. Obsługa urządzenia jest intuicyjna – wystarczy skierować je na odbiornik zlokalizowany przy dziele sztuki, nacisnąć „start” i w słuchawkach usłyszeć informacje o danym obiekcie artystycznym. Audioprzewodnik umożliwia realizowanie indywidualnej trasy zwiedzania i jest dostępny w języku polskim, angielskim i niemieckim.


Prekursorska na polską skalę inicjatywa potwierdza, że Stary Browar w pełni zasłużył na Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, która nagrodziła go tytułem „Turystyczny Produkt roku 2011”. Materiały zostały opracowane przy współpracy merytorycznej z Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, a partnerem projektu jest MOOV More Video. Projekt rekomendowany jest przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną.


Komentujesz: Audioprzewodniki w Starym Browarze

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: poznań, browar poznański, stary browar, audioprzewodnik


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie