Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2235)

Atrakcyjny sezon we Władysławowie

14-06-2013

Nieoficjalny początek sezonu nad Bałtykiem miał miejsce już w długi weekend majowy. Jednak największa liczba turystów odwiedzi nadmorskie kurorty dopiero w wakacje. Jednym z nich, jak co roku, będzie Władysławowo.

Przed zaplanowaniem urlopu warto zapoznać się z wydarzeniami i atrakcjami, jakie czekają na gości w mieście i okolicach. Wakacyjny sezon 2013 to przede wszystkim muzyka, kultura i sport, ale nie zabraknie też wydarzeń związanych z nowymi inwestycjami.

Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie organizuje cykl koncertów pod nazwą Letnia Scena Muzyczna. W ciągu ośmiu weekendów w lipcu i sierpniu na scenie wystąpią między innymi takie gwiazdy jak Kult, Jamal, czy Monika Brodka. Powody do zadowolenia będą mieli też entuzjaści muzyki chóralnej. 23 czerwca w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny odbędzie się występ grupy Symfonia – pochodzącego z Gdyni chóru o ponad 80-letniej tradycji.

Lato we Władysławowie to także idealny czas na występy kabaretowe. 3 sierpnia, na terenie portu, odbędzie się V Nadmorska Noc Kabaretowa. Władysławowo zwróci się również w stronę lokalnego folkloru i tradycji związanych z regionem podczas organizowanego 6 lipca XV Zjazdu Kaszubów. Zaproszenie na to wydarzenie jest kierowane nie tylko do Kaszubów, ale także do turystów i mieszkańców. Podczas zjazdu odbędą się spotkania z kaszubskimi twórcami ludowymi, rzemieślnikami oraz artystami, a także koncerty kaszubskich kapel i występy kabaretów.

23 czerwca na trasie Władysławowo – Rozewie odbędzie się I Bieg Północy. Chętni będą mogli spróbować swoich sił na dystansie do 8 lub 15 kilometrów. Trasa będzie biegła przez leśne ścieżki i nad brzegiem morza – poza udziałem w sportowym wyzwaniu będzie więc też okazja do podziwiania wyjątkowych widoków. Z kolei dla zwolenników mniej tradycyjnych sportów, na 27 lipca zaplanowano wyścig na longboardach – zjazdowych deskorolkach, które pozwalają osiągnąć prędkość do 60 kilometrów na godzinę – przez Drogę Chłapowską.

Obok wakacyjnych atrakcji, Władysławowo jest znane jako idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych. Panują tutaj dogodne warunki do żeglowania, uprawiania windsurfingu, kitesurfingu, a także nurkowania. Z miejscowego portu każdego dnia sezonu wyruszają rejsy jachtowe po Bałtyku, a na pasjonatów wędkarstwa czekają wyprawy na połów dorsza rybackim kutrem.

Warto również wspomnieć, że w tym roku Władysławowo obchodzi 50. rocznicę nadania praw miejskich – z tej okazji w mieście przygotowano dodatkowe atrakcje, pośród których coś dla siebie znajdą zarówno turyści, jak i mieszkańcy.

Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Atrakcyjny sezon we Władysławowie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: władysławowo, bałtyk, nad bałtykiem


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie