Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2222)

Atrakcje na pierwsze urodziny Farmy Iluzji

12.04.2013

Pod koniec kwietnia zeszłego roku, 85km od Warszawy powstała niezwykła atrakcja – Park Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji”. W ciągu dwunastu miesięcy obiekt ten poznało ponad 70 tysięcy osób, czyniąc z niego najchętniej odwiedzane miejsce w całym powiecie garwolińskim.

Na drugi sezon swojej działalności Farma Iluzji zapowiada kolejne atrakcje. Wkrótce bowiem mają pojawić się nowe atrakcje – Grobowiec Faraona, Tunel Zapomnienia czy też Szlak Trapera. Odwiedzający będą mieli okazję poczuć się niczym bohaterowie filmów przygodowych odkrywający sekrety starożytnych cywilizacji, a nawet jak Alicja, która w Krainie Czarów wpada do króliczej nory.

- Jesteśmy dumni z naszych tegorocznych niespodzianek. Zwłaszcza Grobowiec Faraona, będący swoistego rodzaju iluzją czasu, powinien przypaść do gustu naszym gościom - opowiada Dominik Centka, Wiceprezes Zarządu

Zabawa ta, to utrzymane w mrocznym klimacie Starożytnego Egiptu, interaktywne show z elementami grozy. Zwiedzający wkraczają wraz z Przewodnikiem do tajemniczego Grobowca, w którym będą mogli spotkać pająki, szkielety śmiałków zakłócających spokój Faraona i posągi bóstw czuwających nad snem syna Boga Słońca. Ściany pokryte są kopiami autentycznych malowideł i reliefów znajdujących się w grobowcach zmarłych władców Egiptu. Nie zabraknie też hieroglifów oraz skarbca, w którym do zobaczenia będą m.in. kopie takich eksponatów jak Maska Tutenchamona oraz jego tron i berło. Elementy mające wzbudzić grozę zwiedzających są wzorowane na istniejących zabytkach. Dzięki temu Grobowiec ten jest nie tylko atrakcją dla młodzieży, ale też dla dorosłych gości wystawy, których niełatwo przestraszyć jedynie mumią wstającą ze swego sarkofagu.

Magiczny wymiar rzeczywistości prezentuje też Tunel Zapomnienia. Po wejściu do środka ma się wrażenie wirowania wokół własnej osi i spadania w przepaść niczym Alicja w króliczej norce, mimo że most po którym się idzie jest nieruchomy. Realne odczucia fizyczne, przyprawiają o zawrót głowy i wywołują wrażenia, które na długo zapadają w pamięci. Wyjście z tunelu wita się na nieco miękkich nogach i z głośnym westchnieniem ulgi.

„Farma Iluzji” przygotowała także kilka atrakcji sportowych i zręcznościowych. Do najbardziej oryginalnych z nich należy Szlak Trapera, który łączy w sobie elementy niecodziennej scenografii, z ekstremalnymi zadaniami sprawnościowymi. Jednak przygody na Szlaku Trapera to nie wszystko. W nowym sezonie na terenie pojawią się także kolejne instalacje i eksponaty iluzjonistyczne, na przykład urządzenia w świeżo organizowanym „Lasku Doświadczeń”, które skłonią wszystkich do samodzielnego eksperymentowania z prawami fizyki.

Więcej informacji na stronie www.farmailuzji.pl


Komentujesz: Atrakcje na pierwsze urodziny Farmy Iluzji

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: dla dzieci, park rozrywki, farma iluzji


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie