Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Szlaki w górach


29-09-2012


„Szlaki w górach” to nowe aplikacje, które powstały dzięki współpracy zespołu Żywiec Zdrój i ekipy Trail.pl.


Nowe aplikacje działają w wersji mobilnej (dla telefonów z systemem iOS) oraz na Facebooku. Pozwalają wyszukać i przeglądać szlaki, zapisywać swoje trasy, dzielić się nimi z innymi, a także nawigować w terenie używając jednej z kilku dostępnych map (turystycznych OpenStreetMap (Hike & Bike, TOPO, standardowa) oraz UMPpcPL).


Każdy szlak ma podaną długość, nazwę i oznaczenie (np. pieszy niebieski), a także opisy i zdjęcia, jeżeli są udostępnione. Sposobów na wyszukiwanie tras w aplikacji jest kilka – np. po nazwie szlaku, według miejscowości, grup górskich, a nawet po aktywnościach dostępnych na trasie.


Dodatkowo, autorzy aplikacji przygotowali na stronie ranking szlaków, gdzie można przeglądać zarówno te najnowsze, jak i te najpopularniejsze trasy, co jest idealnym sposobem, by uniknąć tłumów na szlakach.


Przygotowano też liczne udogodnienia, takie, jak poruszanie się po wybranych miejscach w oparciu o GPS i transmisję danych z sieci komórkowej oraz korzystanie z elektronicznego kompasu z możliwością ustawienia geograficznej lub magnetycznej północy.


Aplikacja „Szlaki w górach z Żywiec Zdrój i Trail.pl” może być uzupełnieniem papierowych map i przewodników. Dla dociekliwych stanie się zapewne narzędziem do sporządzania notatek z trasy oraz okazją do podzielenia się swoją wiedzą z innymi użytkownikami. Mniej zaawansowanym turystom pomoże natomiast poszerzyć wiedzę na temat odwiedzanego rejonu oraz ułatwi odnalezienie swojej pozycji w terenie.


Więcej informacji na stronie www.trail.pl/szlaki-w-gorach


Komentujesz: Aplikacja mobilna dla miłośników gór

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: góry, szlaki turystyczne


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie