Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Akademia Euro - szkoli, uczy, wychowuje21-07-2011


W województwie mazowieckim rusza „Akademia Euro”. Celem głównym unijnego projektu jest podniesienie kompetencji językowych i interpersonalnych oraz zdolności adaptacyjnych 720 pracowników mazowieckich firm, w związku z pojawieniem się nowych grup klientów – turystów zagranicznych na EURO 2012.


Projekt szkoleniowy „Akademia Euro” uzyskał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Unijne wsparcie pozwoli podnieść kwalifikacje 720 osób zarządzających i pracujących
w branżach związanych z obsługą ruchu turystycznego (gastronomia, handel, transport kolejowy i miejski). Grupę docelową stanowią mężczyźni i kobiety (min. 40% kobiet) zaangażowani w obsługę ruchu turystycznego związanego z Euro 2012 na Mazowszu.


W programie Akademii Euro znajdzie się nauka języka angielskiego, wiedza z zakresu różnic międzykulturowych, profesjonalna obsługa klienta, najważniejsze informacje na temat Euro 2012, wiedza na temat atrakcji turystycznych Mazowsza. Katalog szkleń odpowiada także na zapotrzebowanie zgłoszona przez pracowników transportu miejskiego- z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (PPP). Cykl szkoleń kierowany jest do pracowników delegowanych do udziału w Projekcie przez swoich pracodawców.


Każdy z uczestników Akademii Euro, który podniesie dzięki niej poziom swojej merytorycznej wiedzy, będzie mógł ją wykorzystywać przy obsłudze zagranicznych turystów nie tylko w trakcie Mistrzostw, ale także wiele lat po ich zakończeniu. Będzie to miało kluczowe znaczenie dla stałego wzrostu atrakcyjności turystycznej Polski w ujęciu długofalowym.


Według autorów raportu IMPACT mierzącego wpływ przygotowań kraju do Euro 2012, opracowanego na zlecenie spółki celowej Ministra Sportu i Turystyki PL.2012, po Turnieju każdego roku nasz kraj będzie odwiedzać pół miliona turystów więcej. Oznacza to dodatkowe wpływy z turystyki do 2020 na poziomie prawie 5 miliardów złotych.


Wszelkie niezbędne dokumenty oraz przystępnie opisane procedury związane ze zgłoszeniem do systemu szkoleń realizowanych w ramach Akademii Euro można znaleźć na stronie www.akademiaeuro.pl


Komentujesz: Akademia Euro - szkoli, uczy, wychowuje

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: euro 2012, szkolenia, turystyka rozwoju, akademia euro


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie