Ahoj Małopolsko, Szervusz Kraków!
10-08-2012
Fascynującą podróż po Małopolse mogą już niebawem rozpocząć Czesi i Węgrzy dzięki publikacjom pt. Węgierska Małopolska i Czeska Małopolska wydanym w ich ojczystych językach.
Przewodniki - będące kontynuacją zainicjowanego w ubiegłym roku przedsięwzięcia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pod hasłem „Małopolska wielu kultur” - już wkrótce trafią do księgarń nad Wełtawą i Dunajem.
Czesi mogą zacząć swoją podróż u stóp Wawelu, gdzie książę Krak, syn nadwełtawskiego wodza Czecha, zabił smoka i wraz z córką Wandą wprowadził się na zamek. Wędrując dalej przez Małopolskę, poznają korzenie czeskich budowniczych krakowskich fortyfikacji czy też dzieje czeskiego Niemca, Oskara Schindlera. Podróż Węgrów będzie równie fascynująca, bo przecież węgierskich śladów także jest wiele: począwszy od św. Kingi i jej pierścienia znalezionego w Kopalni Soli w Wieliczce, oraz królowej Polski Jadwigi, aż po piwnice z węgierskim winem w Bieczu.
Kierując tę unikatową propozycję wydawniczą do Czechów i Węgrów, władze regionu pragną zaprosić ich do przyjaznej im Małopolski, dając możliwość odkrywania licznych śladów pozostawionych tu niegdyś przez ich przodków i głębszego poznania wspólnych dziejowych epizodów łączących nasze narody.
Województwo Małopolskie planuje podjąć dalsze działania promocyjne na rynku węgierskim i czeskim. W celu trafnego doboru ofert turystycznych i lepszego poznania specyfiki potrzeb turysty węgierskiego i czeskiego, planuje się podjąć ścisłą współpracę m.in.: z Polskim Ośrodkiem Informacji Turystycznej w Budapeszcie, Instytutem Polskim w Pradze i Budapeszcie oraz Centrum Polsko – Węgierskim.
Źródło: materiały prasowe
Wpisz komentarz
Zamknij to okno