Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Największy park rozrywki w środkowo-wschodniej Europie!21-10-2011


Choć prace budowlane w Adventure World Warsaw, pierwszym w Polsce tematycznym parku Rozrywki, rozpoczną się dopiero wiosną 2012 roku, już dziś możemy zobaczyć, jak będzie wyglądał park z lotu ptaka. Film pokazuje, w jaki sposób zagospodarowane zostanie 240 hektarów, na których już na początku 2014 roku powstanie największy park rozrywki w środkowo-wschodniej Europie.


Adventure World Warsaw, powstający na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki, składać się będzie z części całorocznej oraz z odkrytych atrakcji czynnych od kwietnia do listopada.

Wejście do parku będzie przez Strefę Rozrywki –
Entertainment Village, gdzie można będzie obejrzeć liczne występy artystyczne lub odwiedzić jeden z barów, restauracji czy sklepów. Mijając atrakcje tej części kompleksu, goście trafią wprost przed imponujący Grand Resort hotel – budynek o stylizowanej architekturze.


Pod hotelem znajdować się będzie przejście do odkrytej części parku i tak zwanej strefy zimowej (winter zone), całorocznej części parku tematycznego sąsiadującego z hotelem Grand Resort. Natomiast skręcając w lewo przed hotelem, odwiedzający trafią do Parku Wodnego oraz Aqua Hotel, bezpośrednio połączonego z aquaparkiem. Umieszczone pod ogromną kopułą zjeżdżalnie, baseny i inne, niespotykane dotąd w Polsce wodne atrakcje, dostępne będą przez 365 dni w roku.


Korzystając z przejścia pod hotelem Grand Resort, odwiedzający wejdą do Parku Tematycznego
stanowiącego serce Adventure World Warsaw. Pierwszą jego częścią będzie Przystań Przygód, niezwykły rynek wypełniony sklepami, restauracjami i innymi atrakcjami. Jest to jednak zaledwie przedsionek prawdziwej rozrywki.


Poza tą częścią Park posiadać będzie także pięć różnych, tematycznych wysp. Dwie z nich będą należeć do całorocznej części Parku: znajdujące się na prawo od Przystani Przygód Zaginione Królestwo, w którym goście będą mogli doświadczyć tak mocnych przeżyć, jak trzęsienie ziemi czy wybuch wulkanu. Po lewej stronie znajdziemy Plac Polski, który architekturą będzie przypominał starówki, jakie można spotkać w polskich miastach. Będzie tam można także spotkać postaci z polskich legend i bajek, takie jak Pan Twardowski, który będzie zapraszał gości do swojego ruchomego pałacu, lub przeżyć przygodę na latającym pojeździe, wśród innych polskich baśni i legend.


Lokalizację każdej z pięciu wysp tematycznych parku można zobaczyć na filmie z lotu ptaka. Magiczna Laguna to najweselsza z nich, pełna mitycznych stworzeń, które uwielbiają się bawić i psocić. Na tej samej wysokości, lecz po drugiej stronie Przystani Przygód, znajdzie się Kraina Legend – nawiązująca do starożytnych cywilizacji, między innymi kultur Majów i Egipcjan. Z kolei na znajdującej się na skraju Adventure World Warsaw Wyspie Zamkowej będzie można spotkać się z Merlinem, Królem Arturem, wiedźmami i smokami.


Kliknij w poniższy obrazek i zobacz film prezentujący Adventure World Warsaw z lotu ptaka


- Mamy nadzieję, że film przybliży przyszłym Gościom projekt naszego parku i sprawi, że z niecierpliwością będą oczekiwali na jego otwarcie. Zdradzamy w nim również nasze plany na przyszłość. W drugiej fazie projektu planujemy m.in. otwarcie kolejnych hoteli i drugiego parku tematycznego, który powstanie tuż obok pierwszego etapu inwestycji – mówi Peter Jan Mulder, Prezes Zarządu Las Palm, spółki powołanej do realizacji inwestycji Adventure World Warsaw.


Komentujesz: Adventure World Warsaw z lotu ptaka

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, adventure world warsaw, park rozrywki


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie