Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

9 mln pasażerów na Lotnisku Chopina12-12-2011


Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło w piątek swojego dziewięciomilionowego pasażera w tym roku. Okazał się nim pan Michał Smoliński z Warszawy odlatujący samolotem PLL LOT do Paryża.


Szczęśliwy pasażer otrzymał od Lotniska kartę Dobry Start uprawniającą do korzystania z salonów Executive Lounge oraz zestaw upominków. Polskie Linie Lotnicze LOT uhonorowały pasażera voucherem na 10 tysięcy mil w programie Miles and More oraz modelem samolotu w barwach LOT-u.


- Jestem bardzo mile zaskoczony. Właśnie wybieraliśmy się z żoną na weekend do Paryża i dostaliśmy dodatkowe prezenty. To będzie bardzo przyjemna podróż – powiedział uszczęśliwiony pan Michał.


Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce i jednym z największych w Europie Środkowej. Rok 2011 będzie trzecim w historii portu, w którym obsłużonych zostało więcej niż 9 milionów pasażerów. Rekordowy pod tym względem był rok 2008, w którym z usług lotniska skorzystało ponad 9,4 mln osób; w 2007 r. było ich 9,2 mln.


- Po kryzysie, który dotknął branżę lotniczą w roku 2009, liczba pasażerów obsługiwanych w Warszawie niemal bez przerwy rośnie. Spadki odnotowaliśmy tylko w kwietniu i wrześniu 2010 r. czego powodem były odpowiednio: chmura pyłu wulkanicznego i remont skrzyżowania dróg startowych.W przyszłym roku spodziewamy się dalszego wzrostu i nowych rekordów – powiedział Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina.


Komentujesz: 9 mln pasażerów na Lotnisku Chopina

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, lotnisko, okęcie, port lotniczy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie