Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Rusza 8. Festiwal Podróżników Trzy Żywioły w twierdzy Srebrna Góra18-08-2011


Już po raz czwarty, w Srebrnej Górze odbędzie się 8. Festiwal Podróżników Trzy Żywioły. Do największej, górskiej twierdzy w Europie zjadą podróżnicy, eksploratorzy i globtroterzy z całej Polski. „Podróżnicze oblężenie” – jak co roku – przypada na pierwszy weekend września. Udział w festiwalu jest bezpłatny.


Przyrodnik Mikołaj Golachowski zabierze zebraną publiczność na daleką północ i opowie o Innuitach, rdzennych mieszkańcach Arktyki.

Niestrudzony rowerzysta Artur Ziemba poprowadzi bezdrożami Madagaskaru, tam gdzie tylko po malgasku można się dogadać.

Marcin Osman opowie o życiu kirgiskich nomadów, a Jarek Sępek zabierze nas do Nowej Zelandii, kraju dziwnych stworzeń i jeszcze dziwniejszych ludzi.


Ural zimą – to będzie kolejne spotkanie z niskimi temperaturami – Magdalena Jarocka i Jarosław Jóźwicki opowiedzą jak to robić profesjonalnie.

Z Kasią Mazurkiewicz popłyniemy z biegiem świętej rzeki Ganges, a z Martą Owczarek I Bartkiem Skowrońskim udamy się w trwającą 888 dni podróż dookoła świata. Czeka nas jeszcze jedna niesamowita opowieść.

Artur Tabor spędził setki godzin nocą razem z sowami – na czubkach drzew, na bagnach, na kościelnych strychach i wieżach. Artur zginął tragicznie, ale prezentacja o sowach ocalała i jest zapisem jego fanatycznej fascynacji tymi ptakami.


Podczas festiwalu będzie można zobaczyć najlepsze, nagradzane na światowych festiwalach filmy dokumentalne, w tym m.in. „Antarktyczna podróż Ernesta Shackletona”, „Kosmiczni turyści”, „Wyprawa Kon-Tiki. Tratwą przez Pacyfik” (reż. Thor Heyerdahl).


Nie zabraknie także warsztatów. Uczestnicy dowiedzą się jak zorganizować trekking w Himalajach (Kasia Mazurkiewicz), jak nakręcić dobry film w podróży (Kostek Kulik) czy też jak przygotować się w daleką podróż rowerem (Robb Maciąg). Będzie także okazja na …malgaski makijaż (Arek Ziemba).


Imprezę porowadzą podróżnicy i dziennikarze: Marek Tomalik i Piotr Trybalski.


Więcej informacji na stronie www.3zywioly.pl oraz www.forty.pl


Komentujesz: 8. Festiwal Podróżników Trzy Żywioły

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: festiwal podróżniczy, srebrna góra, trzy żywioły, twierdza srebrna góra


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie