Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

8 Minut z Historii Wszechświata


16-07-2012


Dwa tygodnie temu w JuraParku w Krasiejowie odbyła się premiera filmu 8 Minut z Historii Wszechświata – jednej z pierwszych polskich produkcji dokumentalnych zrealizowanych w technologii 3D Stereo.


Film powstał na specjalne zamówienie JuraParku i od lipca jest wyświetlany w Tunelu Czasu – multimedialnym kinie, miejscu magicznym, które pozwala odbyć podróż miliony lat wstecz.
300 - metrowy tunel zwiedza się na pokładzie Kapsuły Czasu. Dzięki wykorzystaniu współczesnej technologii, foto realizmu oraz wielu dodatkowych efektów specjalnych udało się przedstawić w niezwykle realistyczny sposób dzieje materii od powstania Wszechświata, aż do momentu złożenia kości prehistorycznych zwierząt w ziemi krasiejowskiej – mówi Witold Szymula, kierownik parku.


Od niedawna w JuraParku działa także Prehistoryczne Oceanarium. Zastosowana technologia cyfrowa pozwala obserwować podwodny świat nieistniejących już dziś zwierząt morskich. Można tu spotkać m.in. megalodona – blisko 20-metrowego rekina czy liopleurodona – gada, który posiadał 40-centymetrowe zęby.


Zwiedzający w upalne letnie dni mogą również skorzystać z plaży z miejscem wyznaczonym do kąpieli. Akwen podzielony jest na cztery sektory; brodzik dla dzieci, strefę dla dorosłych o głębokości do dwóch metrów, miejsce przeznaczone dla kajaków i rowerków wodnych oraz sektor dla pływających elektrycznych kaczuszek.


Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: 8 Minut z Historii Wszechświata

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: dinozaury, krasiejów, jurapark


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie