Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

60 lecie istnienia Muzeum Żup Krakowskich28-04-2011

 

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka z okazji jubileuszu 60 lecia istnienia zaprasza na koncert. 6 maja o godz. 18.30 w komorze A. Długosza wystąpi grupa muzyków z Holandii, w tym zespół Valerius Ensemble i chór Intervocaal. Głównym punktem programu będzie polska premiera kantaty do wiersza noblisty Pablo Nerudy „Oda do soli” z muzyką Franka Deimana.


Przygoda z Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaczęła się w 1951 roku. Od tego czasu zgromadzonych zostało ok. 30 000 eksponatów, zrealizowano wiele ważnych przedsięwzięć niezbędnych by chronić wspaniałą przeszłość Żup Krakowskich. Na uwagę zasługują działania, których celem było wyznaczenie i zinwentaryzowanie zabytkowej części kopalni soli w Wieliczce i wpisanie jej w 1978 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.


Na przestrzeni wieków ekspozycja w części podziemnej (III poziom kopalni soli na gł. 135 m.) wzbogacona została o kolejne segmenty, które dzisiaj stanowią bogatą i oryginalną historię wielickiego górnictwa i warzelnictwa atrakcyjnie zmienioną w ostatnich latach. Wystawa jest rozmieszczona w 16 podziemnych komorach, z których każda porusza odrębne i ważne zagadnienie, natomiast całość tworzy obraz życia, w którym człowiek i jego praca zależni byli od sił natury.


Więcej informacji na stronie www.muzeum.wieliczka.pl


Komentujesz: 60 lecie Muzeum Żup Krakowskich

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wieliczka, muzeum żup krakowskich, kopalnia soli, jubileusz


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie