Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

60 lat Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego17.12.2010


18 grudnia 2010 roku o godz. 11.00 w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbędzie się spotkanie jubileuszowe z okazji sześćdziesięciolecia powstania Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Spotkaniu będzie towarzyszyć m.in. wystawa „Polskich turystów - krajoznawców portret własny”. Spotkanie honorowym patronatem objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski.

Towarzystwo wypracowało i upowszechniło krajoznawczy program turystyki, którego treścią jest poznawanie ojczyzny. Przez te lata wiele się w turystyce polskiej zmieniło – inne są warunki i możliwości, inne potrzeby, wreszcie inny sprzęt i baza. Niezmienne jednak pozostały idee łączące naszych członków, chęć poznawania kraju i świata, radość z aktywności fizycznej i kontaktu z przyrodą, wreszcie potrzeba wspólnego działania. Członków PTTK łączy pasja uprawiania turystyki, odkrywania piękna swojego kraju, chęć społecznego działania – informuje PTTK.


Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze to najstarsze w Polsce stowarzyszenie skupiające turystów i krajoznawców. Powstało sześćdziesiąt lat temu z połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (1873 r.) i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (1906 r.).


Źródło: PTTK/dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: 60 lat Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: przyroda, pttk, towarzystwo turystyczno-krajoznawcze, jubileusz


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie