Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

6. Festiwal Kuchni Greckiej w ramach Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro19-01-2011


Polscy kucharze będą prezentować swoje umiejętności w konkursie kulinarnym podczas VI Festiwalu Kuchni Greckiej. Weźmie w nim udział 12 osób, które przygotowywać będą dania z wykorzystaniem greckich produktów. Ich oceny dokona jury degustacyjne, w składzie którego zasiądą szefowie kuchni z Polski i zagranicy.


Pomysłodawcą festiwalu jest Theofilos Vafidis, mistrz i doradca kulinarny. Zmagania konkursowe kucharzy będą atrakcją pierwszego dnia XV Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro, które odbędą się w dniach 23-25 marca 2011 r. w Warszawie.


Celem Festiwalu jest rozpowszechnianie w Polsce tradycyjnej kuchni greckiej wraz z oryginalnymi recepturami i produktami tego regionu. Jest to doskonała okazja, by zapoznać się z tajnikami kuchni greckiej i wymienić doświadczeniami, a w przyszłości wykorzystać zdobyte informacje przygotowując przysmaki Hellady na polskim stole.


W konkursie mogą wziąć udział kucharze, którzy pracują w restauracjach oraz lokalach przyhotelowych w Polsce lub za granicą niezależnie od stopnia zajmowanego stanowiska. Zwycięzcę wybiorą członkowie jury oceniając smak, aromat, wygląd dań i odpowiedni dobór składników. Wynik konkursu zostanie ogłoszony na zakończenie Festiwalu. Laureat będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności w konkursie Kulinarny Puchar Polski 2011. Weźmie również udział w Finałowym Konkursie Kulinarnym Szef Roku 2013, organizowanym przez Fundację Klubu Szefów Kuchni.


Termin: 23-25 marzec 2011

Miejsce: Centrum MT Polska, ul. Marsa 56C, Warszawa


Szczegółowe informacje na stronie www.eurogastro.com.pl


Źródło: DziennikTurystyczny.pl


Komentujesz: 6. Festiwal Kuchni Greckiej w Warszawie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, konkurs, festiwal kuchni greckiej, eurogastro


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie