Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2281)

51. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Viennale

28-10-2013

Viennale to najważniejsze austriackie wydarzenie filmowe roku. Przed nami jego 51. edycja. Cykle filmowe, dyskusje, wykłady, koncerty oraz retrospektywy to wszystko w dniach 24. października – 06. listopada 2013 r. w austriackiej stolicy.

Każdego roku wiedeński festiwal przedstawia produkcje filmowe z całego świata. W tym roku licznie reprezentowane są filmy z Niemiec i Korei Południowej. Tegoroczne Viennale przedstawia się następująco: ponad 300 filmów fabularnych, dokumentarnych i krótkometrażowych w sześciu wiedeńskich kinach oraz szacunkowo około 100.000 osób chętnych aby je zobaczyć.

Program festiwalu jest na tyle różnorodny, że proponuje retrospektywę Jerrego Lewisa, komika jak również doskonałego producenta, poprzez fokus na twórczości hiszpańskiego reżysera, praktycznie nieznanego szerszej publiczności Gonzalo Garcia Pelayo oraz amerykańskiego aktora Willa Ferrella po azjatyckie kino gatunkowe w wymiarze 3D.

Udział w festiwalu zapowiedzieli światowej sławy reżyserzy i aktorzy, a wśród nich Will Ferrell, którego zobaczymy m.in. w takich filmach jak „Przypadek Harloda Crica“, „Bracia przyrodni“, „Casa de mi padre“ czy „Old school: niezaliczona“.

Szczegółowy program festiwalu na stronie www.viennale.at


Komentujesz: 51. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Viennale

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: festiwal filmowy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie