Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij15-02-2011


W dniach od 24 lutego do 6 marca br., w Gryfinie i okolicach odbędzie się 5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij. Tegoroczna edycja imprezy trwać będzie aż 11 dni, a w jej trakcie Gryfino odwiedzi ponad 100 "podróżników" z całej Polski. Festiwal po raz pierwszy zostanie zorganizowany po stronie niemieckiej.


Głównymi punktami programu będą tradycyjnie spotkania z "podróżnikami" połączone z pokazami filmów, slajdów oraz fotografii, a także przegląd profesjonalnych długometrażowych filmów z odległych i egzotycznych zakątków świata.


W programie nie zabraknie także licznych wydarzeń towarzyszących, pośród których znajdziemy: degustacje potraw "kuchni świata", koncerty muzyczne, wystawy, wycieczki po regionie, targi sprzętu outdoorowego i wydawnictw podróżniczych, Bal Włóczykija oraz rajdy na orientację - zimowy ekstremalny pieszy rajd "Włóczykij Trip Extreme 2011" zaliczany do Pucharu Polski MnO oraz Rajd Miejski "Zakrzywienie Czasoprzestrzeni".


Festiwal odbędzie się w kilku miejscach. Oprócz dwóch obiektów Gryfińskiego Domu Kultury widzowie spotkają się m.in. na zamku w niemieckim Penkun, w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Stargardu w Stargardzie Szczecińskim oraz Międzynarodowym Centrum Turystyki Kultury i Sportu w Baniach.


Karnety i bilety (oprócz jednodniowych, dostępnych w miejscu festiwalu w danym dniu) są już dostępne w przedsprzedaży w gryfińskim Centrum Informacji Turystycznej oraz w sprzedaży internetowej, na stronie Gryfińskiego Domu Kultury.


Portal i magazyn Polska Wita objęły patronat medialny nad festiwalem.


Szczegółowe informacje na stronie www.wloczykij.com


Komentujesz: 5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: wystawy, gryfino, włóczykij, festiwal miejsc i podróży


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie