Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Warszawa: 27 czerwca rusza „Lato w Mieście”14-06-2011


27 czerwca startuje „Lato w Mieście”, perspektywa spędzania wolnego czasu dla dzieci, które na czas wakacji zostają w Warszawie. Inauguracja akcji odbędzie się w Parku Agrykola 28 czerwca o godz. 10.30. Na zajęcia dla dzieci i młodzieży, które potrwają do końca sierpnia, stołeczny ratusz przygotował łącznie 10 mln złotych.


Podczas tegorocznej edycji "Lata w mieście" udostępnionych będzie ok. 80 obiektów sportowych: 14 hal, 22 pływalnie, 14 boisk, 13 sal, korty tenisowe, dwa wrotowiska, stok narciarski "Górka Szczęśliwicka" a przy nim kolejka grawitacyjna.


Nowością będzie wstęp do Centrum Nauki Kopernik - przygotowano 2 tys. wejściówek. W dniach 23-26 sierpnia odbędą się tam warsztaty poświęcone nanotechnologii oraz nowym materiałom przeznaczone dla uczniów w wieku 9-13 lat.


Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny, jednak w tym roku wprowadzono opłatę za posiłek - ma ona nie przekraczać 7 zł.


- Ma to być ciepły posiłek - obiad, a także śniadanie albo podwieczorek - poinformowała zastępca dyrektora Biura Edukacji Ratusza Joanna Gospodarczyk.

Podkreśliła, że zwolnione z opłat będą te dzieci, które nie płacą za obiady w szkołach.


W programie tegorocznego „Lata w Mieście” znalazł się również akcent związany z polską prezydencją w Radzie UE. 1 lipca na Rynku Mariensztackim o godz. 12 rozpocznie się przygotowana dla dzieci impreza - a na niej m.in. interaktywne instalacje.

Gospodarczyk zaznaczyła, że będą odbywać się także specjalne lekcje dotyczące prezydencji prowadzone przez przedstawicieli Komisji Europejskiej w Warszawie.


Źródło: PAP/turystyka.interia.pl


Komentujesz: 27 czerwca rusza Lato w Mieście

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, wakacje, dla dzieci, lato w mieście, wakacje w warszawie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie