Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

25 lipiec - Dzień Bezpiecznego Kierowcy22-07-2011


Już po raz szósty Krzysztof Hołowczyc, Fundacja Kierowca Bezpieczny oraz Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura ogłaszają 25. lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy. W Dniu Św. Krzysztofa, patrona kierowców, apelują o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie.


Tradycyjnie 25. lipca (w godzinach 10.00 – 12.00) na rondzie im. Romana Dmowskiego w Warszawie przeprowadzona zostanie akcja „Dzień Bez Mandatu”, organizowana corocznie przy udziale Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Instytutu Transportu Samochodowego. Kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenie, zamiast mandatu wezmą udział w próbach na symulatorze zderzeń i dachowania, mającymi uświadomić, jak ważne jest zapinanie pasów przed każdą podróżą.


Z kierowcami porozmawia także Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura, który wraz z przedstawicielami Fundacji „Kierowca Bezpieczny” wręczać będzie gadżety związane z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego, m.in. kodeks ruchu drogowego, odblaskowe kamizelki i zapachy do samochodu, przypominające o zachowaniu trzeźwości na drodze.

W roku bieżącym akcja „Dzień Bez Mandatu” rozszerzona zostanie na kilka nowych regionów włączając kolejne komendy m.in. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Radomiu, Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie. Zachęcamy inne jednostki policji do przyłączenia się do tej inicjatywy, oferując bezpłatne gadżety związane z tematyką BRD do dystrybucji wśród kierowców.


Dodatkowym elementem tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Kierowcy będzie kampania radiowa w Radiu WAWA, w której Krzysztof Hołowczyc będzie zachęcać do szczególnie ostrożnego i trzeźwego poruszania się po polskich drogach, w duchu życzliwości dla drugiego człowieka.


Akcja „Dzień Bezpiecznego Kierowcy” jest jednym z elementów XII Tygodnia Św. Krzysztofa.


Komentujesz: 25 lipiec - Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, jazda samochodem, dzień bezpiecznego kierowcy, hołowczyc


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie