Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Przyjedź do Bolesławca na 17. Bolesławieckie Święto Ceramiki25-07-2011


Tegoroczna edycja Bolesławieckiego Święta Ceramiki odbędzie się w dniach od 17 do 21 sierpnia. W planie Święta ceramiki znalazło się wiele atrakcji, w tym m.in.: sprzedaż ceramiki bolesławieckiej, plenery rzeźbiarskie, warsztaty ceramiczne oraz niezapomniana jak co roku "Parada Ceramiczna".


Piątek upłynie pod nazwą Ceramika w Ogniu. To właśnie tego dnia odbędzie się Ceramiczna Parada, otwarcie Miasteczka Animacji Ceramicznych połączone z Prezentacją Małych Ceramików, widowisko plenerowe Miasto Ognia oraz rozpalenie pieca ceramicznego Rydwan Ognia autorstwa Mateusza Grobelnego. Ruszą także występy na małej i dużej scenie. Gwiazdą tego dnia będzie grupa Happysad.


Sobota to Ceramika malowana miłością. Miasteczko Animacji Ceramicznych opanuje Kolorowy Cyrk. W Rynku usłyszeć będzie można najpiękniejsze arie i duety z operetek i musicali. Scenę główną opanują Otava Yo i Enej. Gwiazdą wieczoru będzie zespół T.Love, zaś o północy seans zaplanowało Kino pod Gwiazdami.


Niedzielny stół ceramiczny to tradycyjnie Najdłuższy stół z ceramiczną zastawą. Tego dnia organizatorzy zaplanowali także happeningi, działania plastyczne oraz artystyczne. Na małej scenie wystąpi zespół bluesowy z Valecorsa, Poznański Kwintet Akordeonowy, Majka Jeżowska oraz Good Band.


Szczegółowy program Bolesławieckiego Święta Ceramiki dostępny będzie już wkrótce. Więcej informacji na stronie na stronie www.swietoceramiki.pl

 

Patronem medialnym wydarzenia jest Polska Wita.


Komentujesz: 17. Bolesławieckie Święto Ceramiki

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: turystyka regionalna, bolesławiec, święto ceramiki, kiermasz ceramiki


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie