Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

16. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik16-04-2012


Wśród międzynarodowych gwiazd tegorocznego Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik znajdą się m.in.: Kari Byron, Neil Kelso oraz dr Mark Lewney, znany jako Rock Doctor. Podczas imprezy będzie można się również spotkać z radiowymi dziennikarzami – m.in. Filipem „Rudąnacją” Antonowiczem, Piotrem Baronem, Sławą Bieńczycką, Romanem Czejarkiem, Hanną Marią Gizą, Markiem Niedźwieckim i Kasią Stoparczyk.


Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik od lat gości międzynarodowe gwiazdy – propagatorów nauki. W tym roku w imprezie po raz pierwszy weźmie udział Amerykanka Kari Byron, dobrze znana polskim widzom z popularnej serii Discovery Channel „Prawda czy fałsz – pogromcy mitów”, w której wspiera dwóch ekscentrycznych prowadzących – Adama Savage’a oraz Jamiego Hynemana – w wyjaśnianiu najbardziej intrygujących plotek i niejasności, jakie powstały na styku nauki i kultury masowej. Kari jest także gospodynią programu „Naukowy zawrót głowy”, w którym przeprowadza niezliczone eksperymenty i testy, krok po kroku objaśniając ich przebieg. A wszystko po to, by uzmysłowić ludziom, że nauka to zajęcie pasjonujące i dla każdego.


Pochodzący z Wielkiej Brytanii Neil Kelso wystąpi z pokazem „Zadziwiająca sztuka i nauka”, którym zachęci publiczność do „spaceru obok równania matematycznego, obserwowania grawitacji w działaniu oraz podróży po przestrzeni kosmicznej bez ruszania się z miejsca”. Postara się „wyzwolić naukę z podręcznikowych oków” i ustawić „cuda natury w świetle reflektorów”, by zainspirować uczestników 16. Pikniku Naukowego do nauki i dzielenia się wiedzą. Jego rodak, dr Mark Lewney – Rock Doctor, przy pomocy swoich niezapomnianych i jedynych w swoim rodzaju gitarowych prezentacji ukaże fizykę w niezwykle fascynujący sposób. Gitarzysta jest zwycięzcą brytyjskiego FameLabu – konkursu dla naukowców, formułą przypominającego talent show. W namiocie Centrum Nauki Kopernik zaprezentują się także uczestnicy polskiej edycji tego wydarzenia. To okazja, by zobaczyć ich na tydzień przed finałem oraz samodzielnie sprawdzić, ile da się powiedzieć przez 3 minuty w famelabowym Hyde Parku. Dodatkowo będzie można się przekonać, że z nauką każdemu do twarzy i zamanifestować to zakładając specjalną okolicznościową czapkę.


W namiocie Polskiego Radia uczestnicy 16. Pikniku Naukowego będą mieli okazję spotkać się ze swoimi ulubionymi dziennikarzami. Sława Bieńczycka i Roman Czejarek na żywo z imprezy poprowadzą „Cztery Pory Roku” (godz. 9.00-12.00), Filip „Rudanacja” Antonowicz przedstawi specjalne show (godz. 12.00-13.00 oraz po godz. 17.00), a Hanna Maria Giza zaprosi na „Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego” (godz. 16.00-17.00). Ponadto Piotr Baron i Marek Niedźwiecki będą podpisywać płyty z kolekcji „30 lat Listy Przebojów Trójki” (od godz. 13.00), natomiast Kasia Stoparczyk – autorka popularnego cyklu „Dzieci wiedzą lepiej” – albumy z serii „Kasia i Pippi na tropie” (od godz. 14.00). Płyty będzie można nabyć w stoisku Agencji Muzycznej Polskiego Radia, obok namiotu.


16. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się 12 maja (sobota) w godz. 11.00-20.00, w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego w Warszawie (przy ul. Rozbrat). Wstęp wolny. Patronat honorowy nad imprezą objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej.


Więcej informacji na stronie www.pikniknaukowy.pl


Komentujesz: 16. Piknik Naukowy Centrum Nauki Kopernik

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, centrum nauki kopernik, piknik naukowy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie