Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Maki, chabry, stokrotki z bibuły zakwitną na majowej łące13-05-2011


Majenie w Skansenie, czyli pierwsze w tym roku warsztatowe spotkanie na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła, odbędzie się już 15 maja w Skansenie w Kolbuszowej.


Tym razem tematem przewodnim będą kwiaty, które uczestnicy warsztatów będą tworzyć z bibuły, pod okiem doświadczonych bibułkarek z Miłocina i Przychojca. Następnie kwiaty zostaną posadzone na „łące” i przyozdobią przydrożne kapliczki, a wszystko to przy zaangażowaniu zwiedzających. Dla najmłodszych przygotowano kwiatowe gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne. Nie zabraknie regionalnych przysmaków, będzie też można kupić kwiatową pamiątkę na mini-kiermaszu. Wszystkich chętnych zapraszamy w godzinach od 11 do 17.


W ramach Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła zaplanowano wiele spotkań, warsztatów i imprez plenerowych na terenie Małopolski i Podkarpacia, między innymi na Zalipiu, w Wygiełzowie, w Sidzinie, Łosiu oraz w Krakowie i Tarnowie.


Dni Otwartych Pracowni, Wielkie Warsztaty Regionalne, kameralne imprezy regionalne, kreatywne warsztaty plastyczne – w całym sezonie wiosenno-letnim odbędzie się ponad 30 małych i dużych spotkań z tradycyjnym rzemiosłem i rękodziełem. Nie zabraknie również współczesnych wątków i folkdizajnu.


Wkrótce rusza także konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcie dokumentujące spotkanie z rzemiosłem i jego twórcami, już teraz warto pamiętać o zabraniu ze sobą aparatu!


Więcej informacji na stronie www.szlakrzemiosla.pl


**Szlak Tradycyjnego Rzemiosła tworzy ponad 200 rzemieślników i artystów ludowych Małopolski i Podkarpacia. Korzystając z informacji zamieszczonych na portalach internetowych – wirtualnym przewodniku – można skontaktować się z twórcami i umówić na spotkanie w ich pracowniach, aby obejrzeć ich wyroby lub wziąć udział w warsztatach.


Źródło: Informacja prasowa


Komentujesz: 15 maja w kolbuszowskim skansenie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: skansen, szlaki turystyczne, kuchnia regionalna, kolbuszowa


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie