Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Rowerowe szaleństwo w Nowym Dworze Mazowieckim07-09-2011


Już w najbliższą niedzielę, 11 września br., w Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się 12. runda Mazovia MTB Marathon. Około tysiąca zawodników z całej Polski stawi się na starcie tej edycji cyklu. Na jeden weekend Lasy Chotomowskie staną się areną zawodów kolarskich, które mają pokazać, że ruch i wysiłek fizyczny są najlepszym sposobem na spędzenie weekendu.


Każdy z zawodników może wybrać trasę, na której będzie rywalizował w maratonie. Dla najmłodszych kolarzy oraz ich rodziców organizatorzy przygotowali dystans „Hobby” (7 km). Sklasyfikowany w sześciostopniowej skali jako czwórka, nie sprawi problemów starszym dzieciom, jednak pociechy na czterokołowych rowerach będą potrzebowały w niektórych miejscach pomocy opiekunów. Większość tego dystansu biegnie przez piękne dukty Lasu Dębinki. Poziom trudności dystansu „Fit” (25 km) został oceniony na trójkę. Jego cechami charakterystycznymi są zmienność podłoża oraz duża ilość zakrętów.


Zawodnicy startujący na dystansie „Mega” (45 km) będą mieli do pokonania piaszczyste wydmy oraz wiele sekcji korzennych single-tracków. Spore szybkości na ścieżkach i duktach Lasów Chotomowskich sprawią, że trasa będzie wymagała olbrzymiej koncentracji. Poziom trudności trasy został oceniony na 2.


Ostatni, najdłuższy i najtrudniejszy dystans „Giga” (70 km), to prawdziwa próba charakteru dla doświadczonych kolarzy. Łączy w sobie wszystkie cechy krótszych tras – zmienne podłoże, techniczne single-tracki, dużą ilość zakrętów oraz szybkie leśne ścieżki. To dystans sprawdzający wytrzymałość i wolę walki zawodników.


Nowy Dwór Mazowiecki jest położony w dorzeczu Wisły i Narwi, dzięki czemu panuje tam wyjątkowy klimat. Zawody w Nowym Dworze Mazowieckim udowodnią, że ciekawe i zróżnicowane trasy maratonów można znaleźć również na terenach należących do Niziny Mazowieckiej. Bujne lasy, obfitujące w starodrzew, pełne wąskich, wyboistych ścieżek z wieloma zakrętami zapewnią niezapomniane emocje oraz dużą dawkę adrenaliny wszystkim uczestnikom maratonu. Zarówno tym małym, jak i dużym.


W trakcie zawodów oraz bezpośrednio po ich zakończeniu uczestnicy będą mogli skorzystać z bufetów, myjek rowerowych oraz pełnego zaplecza sanitarnego. Rodzice z dziećmi spędzą również wiele miłych chwil w wesołym miasteczku, zlokalizowanym nieopodal mety zawodów.


Szczegółowe informacje na stronie www.mazoviamtb.pl


Komentujesz: 12. runda Mazovia MTB Marathon

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: mtb, mazovia mtb marathon, zawody rowerowe, nowy dwór mazowiecki


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie