Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Opowieść 4: Mazury Cezarego Morawskiego08-08-2011


Gościem najbliższego spotkania z cyklu „101 Opowieści Mazurskich Nocy - Znani i lubiani o Mazurach” będzie Cezary Morawski, aktor filmowy i teatralny, który obiecał zabawną anegdotę przy Kapitańskiej kawie.


- Dla mnie Mazury to taka kraina niespełnionych i spełnionych marzeń. Niespełnionych, ponieważ jako bardzo młody chłopak chciałem się na Mazurach zakochać. Nie wyszło. Chciałem sobie kupić na Mazurach domek, ale też się nie udało.
Spełnionych, bo od najmłodszych lat, jako harcerz, jeździłem na obozy żeglarskie a woda i żeglarstwo to dwa żywioły, które bez reszty mnie wciągnęły. Po latach, na Mazury porwałem swoją obecną żonę, również w niej zaszczepiając miłość do żeglowania.
Z Mazurami kojarzy mi się wiele anegdot, ale nie wszystkie nadają się do publikacji (śmiech). Postaram się jednak przytoczyć, choć jedną – przyznaje Morawski.


- Otóż wracamy z Jeziora Nidzkiego, słabo wieje, w zasadzie jest flauta. Płyniemy w kierunku portu Ruciane Nida mijając rower wodny z dwoma obserwującymi nas delikwentami. Ja ciemne okulary, czapka, żeglarskie rękawiczki. I nagle słyszymy taką rozmowę: Ty, zobacz, to ten facet z M jak Miłość! E, co ty p… ! Naprawdę, zakładam się o flaszkę. To dawaj, dogonimy ich. Słyszymy charakterystyczne szybkie skrzypienie i rower wodny dogania nas. Odwróciłem się lekko żeby nie pomagać facetom. Podpłynęli. Cisza na tym rowerze i po chwili jeden z nich mówi – No i widzisz, przegrałeś, ten z Miłości jest czarny, a ten siwy!


Opowieści znanych i lubianych o Mazurach to nowy cykl, który organizatorzy kampanii „Mazury Cud Natury” rozpoczęli na 100 dni przed ogłoszeniem listy 7 Nowych Cudów Natury – światowego konkursu Fundacji „New7Wonders”.
Pierwsze opowieści przedstawili już Agata Kulesza, Karol Strasburger i Maja Hirsch.

Wszystkie opowieści można przeczytać na oficjalnej stronie kampanii „Mazury Cud Natury” - www.mazurycudnatury.org


Komentujesz: 101 Opowieści Mazurskich Nocy

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warmia i mazury, mazury cud natury, spotkania podróżników, 101 opowieści mazurskich nocy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie