Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

100 lat poznańskiej Palmiarnii06-05-2011


Palmiarnia Poznańska obchodzi 100-lecie swojego istnienia. Ta największa w Polsce palmiarnia posiada unikalne zbiory roślinne pochodzące z najróżniejszych zakątków świata. Wśród nich znajduje się ponad 17 tysięcy roślin i 200 gatunków ryb.


Swój jubiluesz Palmiarnia będzie obchodzić w sobotę 7 maja w Parku Wilsona. Na odwiedzających czekają m.in. kiermasz roślin ozdobnych, sprzętu ogrodniczego i specjalnej literatury.
W godzinach od 15 do 21 na zwiedzających będzie czekał zaś festyn rodzinny, podczas którego odbędą się m.in. zabawy i animacje dla dzieci oraz występy zespołów artystycznych.


Wieczorem na scenie pojawi się zespół Strefa Zero, który nawiązuje do tradycji pop - rocka sięgając do najlepszych wykonawców tego gatunku. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni nad Palmiarnią Poznańską.


**Poznańska palmiarnia jest jedną z najstarszych atrakcji turystycznych Wielkopolski, a jej historia sięga końca XIX wieku. Za początek powstania Palmiarni Poznańskiej przyjmuje się lata 1910-1911 – wtedy powstał Ogród Botaniczny oraz pierwszy pawilon wystawienniczy. W wyniku II wojny światowej zniszczeniu uległy liczne okazy roślinności tropikalnej, bogata kolekcja storczyków oraz hodowla aligatorów. 

 

Fot. www.plot.poznan.pl


Komentujesz: 100 lat poznańskiej Palmiarnii

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: poznań, ogród botaniczny, arboretum, palmiarnia, palmiarnia poznańska


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie