Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (256)

Zimowy urlop w austriackiej odsłonie


Austria jest bez wątpienia spełnieniem marzeń wielu pasjonatów narciarstwa i snowboardu. Alpy zajmują ponad 60 procent powierzchni tego kraju, tworząc znakomite warunki do beztroskiego szusowania. Na tym obszarze znajduje się ponad 800 miejscowości, doskonale przygotowanych na przyjęcie gości nawet z najodleglejszych zakątków globu.

Większość alpejskich masywów, leżących w austriackich granicach, wznosi się na wysokości od 1000 m n.p.m. do 2500 m n.p.m., dzięki czemu o brak białego puchu właściwie nie musimy się martwić. Nie sposób nie wspomnieć również o monumentalnych lodowcach, sięgających ponad 3000 m n.p.m. Rozciągające się ze zboczy zapierające dech w piersiach krajobrazy idealnie uzupełniają wspaniałe osobliwości przyrody, w celu ochrony których utworzono górskie parki narodowe.

Ośrodki narciarskie w Austrii
Turyści, wybierający narty w Austrii, mają do swojej dyspozycji około 3500 wyciągów i doskonale przygotowanych tras, o imponującej łącznej długości ponad 22 tysięcy kilometrów. Nartostrady są usytuowane zarówno w zacisznych, kameralnych i urokliwych alpejskich miasteczkach, jak i w najpopularniejszych, zwykle obleganych i tętniących życiem kurortach.

Na austriackich, profesjonalnie przygotowywanych, trasach zjazdowych i biegowych panują wręcz wyśmienite warunki śniegowe. Ponadto, charakteryzuje je duże zróżnicowane, w związku z czym swoje umiejętności mogą doskonalić nie tylko najwięksi alpejscy weterani, ale także osoby stawiające pierwsze kroki na stoku. Z myślą o nich w austriackich ośrodkach narciarskich utworzono ponad 500 szkółek, w których niesamowitą zimową przygodę można rozpocząć pod bacznym okiem wykwalifikowanego instruktora.

Poza stokiem
Jednak zimowy urlop w Austrii to nie tylko narty. Swój pobyt można z powodzeniem urozmaicić zwiedzając okoliczne miejscowości, poznając kulturę i tradycję ich mieszkańców lub korzystając z bogatej oferty sportowej i rekreacyjnej. Ponadto, po całodziennym szusowaniu upragniony relaks czeka między innymi na te osoby, które zdecydują się na niezapomnianą przejażdżkę kuligiem. Wieczorem warto odwiedzić także karczmę lub restaurację, serwującą regionalne specjały, które z pewnością uraczą podniebienie każdego smakosza.

Austria to bez wątpienia znakomita propozycja dla miłośników sportów zimowych, niezależnie od ich poziomu zaawansowania. Nie bez powodu wiele osób, które chociaż raz poczuły tę niesamowitą atmosferę, nie poprzestaje na jednorazowej wizycie i pragnie odkryć jeszcze więcej alpejskich tras, wyznaczonych w otoczeniu wspaniałej, spowitej śniegiem przyrody.


Komentujesz: Zimowy urlop w austriackiej odsłonie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: narty, snowboard, narciarstwo, austria


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie