Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)

III LETNI FESTIWAL NOWEGO MIASTA

WARSZAWA, 31 LIPCA - 15 SIERPNIA 2010 R.


W trzy wakacyjne weekendy po raz trzeci odbywał się Letni Festiwal Nowego Miasta, podczas którego można było słuchać muzyki polskiej z różnych epok od czasów bitwy pod Grunwaldem aż do romantyzmu oraz wyruszyć na zwiedzanie Stolicy.

Inicjatorem i organizatorem festiwalu jest Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna, która we wszystkich swoich działaniach z powodzeniem propaguje kulturę muzyczną i edukację artystyczną.

Festiwal odbywa się w Warszawie od trzech lat i jest bardzo dobrym przykładem na to, że w okresie wakacyjnym wydarzenia z dziedziny muzyki klasycznej, prezentujące polską kulturę muzyczną, cieszą się wielkim zainteresowaniem publiczności.

Co urzeka? Muzyka, historia, spacery i atmosfera. Kto oczarowuje? Wspaniali polscy artyści i doskonały przewodnik - Andrzej Kochanowski. Tutaj można spokojnie delektować się polską muzyką klasyczną, można wreszcie odetchnąć, zamyślić się i odpocząć od zgiełku i wszech otaczającej popkultury. To także świetne miejsce żeby przyprowadzić najmłodszych słuchaczy na sobotnie koncerty i tak rozpocząć ich przyjaźń z muzyką klasyczną.

Festiwal w swojej strukturze jest bardzo przejrzysty, ale dzięki temu bardzo skuteczny w propagowaniu kultury polskiej i jej twórców.

Występują tu znakomici polscy artyści, a od dwóch edycji brzmią utwory polskich kompozytorów, nie zawsze należące do tak zwanego mainstreamu.
Koncerty, gromadzące stałą publiczność, wśród której są zarówno mieszkańcy Warszawy, jak i turyści, z powodzeniem zachęcają także przypadkowych przechodniów do słuchania muzyki klasycznej.
Programy koncertowe są przygotowywane tak, aby pokazywały polską muzykę w bardzo szerokim spektrum czasowym.
Festiwalowe spacery, odkrywające dzieje warszawskiego Nowego Miasta pod opieką przewodnika, są wyczekiwane przez wielbicieli zwiedzania.
Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny, co umożliwia uczestniczenie w wydarzeniach publiczności o różnej sytuacji finansowej.

Komentujesz: Zakończenie Letniego Festiwalu Nowego Miasta

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: iii letni festiwal nowego miasta


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie