Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)

3 pytania

Zabytki MałopolskiRozmawiamy z Gretą Gorgoń, koordynator ds. marketingu i PR z Małopolskiego Instytutu Kultury, organizatora Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego.


Przed nami kolejna edycja Dni Dziedzictwa. Co to za wydarzenie?

W ramach Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego można zwiedzać zabytki regionu, także te mało znane lub na co dzień niedostępne. Jest to wyjątkowe wydarzenie, prezentujące bogactwo i różnorodność kulturową Małopolski, które kierujemy do osób ceniących turystykę krajową i szukających inspiracji do podróżowania po Polsce. Z myślą o takich odbiorcach powstał też portal DniDziedzictwa.pl zawierający opisy, mapy i fotografie ponad 150 obiektów, które wzięły udział w dotychczasowych edycjach tego przedsięwzięcia. Dni to zatem zachęta do wybrania się w inspirowaną dziedzictwem podróż po Małopolsce.


Jaka będzie tegoroczna edycja?

Tym razem przybliżymy różnorodność drewnianego budownictwa. Jak co roku na uczestników będą czekać eksperci i pasjonaci, którzy oprowadzą po zabytkach, dzieląc się fachową wiedzą i ciekawostkami. Zabytki będzie można zwiedzać podczas dwóch majowych weekendów, co ułatwi dotarcie do wszystkich dwunastu obiektów, wśród których znalazły się między innymi łemkowska cerkiew w Bartnem, zabytkowy tartak i folusz w Zubrzycy Górnej czy zakopiańska Willa Oksza zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza.


Jakie inne działania podejmuje MIK w zakresie promocji regionu?

Celem działań podejmowanych przez MIK jest między innymi promocja i twórcze wykorzystanie zasobów kulturowych Małopolski. Cel ten realizujemy, korzystając z możliwości, jakie dają nowe technologie. Prowadzimy na przykład serwisy internetowe, takie jak Szlaki Małopolski, gdzie prezentowane są kulturowe i turystyczne szlaki regionu, oraz Kultura Małopolski – strona promująca wydarzenia kulturalne. Zależy nam, aby opracowywane i pozyskiwane przez nas materiały były atrakcyjne i miały walor edukacyjny. Aktualnie realizujemy też projekt Wirtualne Muzea Małopolski, w ramach którego powstaje portal prezentujący eksponaty w technologii 3D wybrane z kolekcji 35 małopolskich muzeów. Zapraszamy do śledzenia bloga projektu i zaglądania na nasze pozostałe serwisy, dostępne na stronie mik.krakow.pl.


Rozmawiał PM

 

*Tegoroczna, XIV edycja Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego odbędzie się podczas dwóch weekendów majowych, 19 i 20 maja oraz 26 i 27 maja.

Szczegółowe informacje na stronie www.dnidziedzictwa.pl


Komentujesz: Zabytki Małopolski

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: zabytki, małopolska, dni dziedzictwa, szlak architektury drewnianej


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie