Zabytki Małopolski
Rozmawiamy z Gretą Gorgoń, koordynator ds. marketingu i PR z Małopolskiego Instytutu Kultury, organizatora Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego.
Przed nami kolejna edycja Dni Dziedzictwa. Co to za wydarzenie?
W ramach Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego można zwiedzać zabytki regionu, także te mało znane lub na co dzień niedostępne. Jest to wyjątkowe wydarzenie, prezentujące bogactwo i różnorodność kulturową Małopolski, które kierujemy do osób ceniących turystykę krajową i szukających inspiracji do podróżowania po Polsce. Z myślą o takich odbiorcach powstał też portal DniDziedzictwa.pl zawierający opisy, mapy i fotografie ponad 150 obiektów, które wzięły udział w dotychczasowych edycjach tego przedsięwzięcia. Dni to zatem zachęta do wybrania się w inspirowaną dziedzictwem podróż po Małopolsce.
Jaka będzie tegoroczna edycja?
Jakie inne działania podejmuje MIK w zakresie promocji regionu?
Celem działań podejmowanych przez MIK jest między innymi promocja i twórcze wykorzystanie zasobów kulturowych Małopolski. Cel ten realizujemy, korzystając z możliwości, jakie dają nowe technologie. Prowadzimy na przykład serwisy internetowe, takie jak Szlaki Małopolski, gdzie prezentowane są kulturowe i turystyczne szlaki regionu, oraz Kultura Małopolski – strona promująca wydarzenia kulturalne. Zależy nam, aby opracowywane i pozyskiwane przez nas materiały były atrakcyjne i miały walor edukacyjny. Aktualnie realizujemy też projekt Wirtualne Muzea Małopolski, w ramach którego powstaje portal prezentujący eksponaty w technologii 3D wybrane z kolekcji 35 małopolskich muzeów. Zapraszamy do śledzenia bloga projektu i zaglądania na nasze pozostałe serwisy, dostępne na stronie mik.krakow.pl.
Rozmawiał PM
*Tegoroczna, XIV edycja Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego odbędzie się podczas dwóch weekendów majowych, 19 i 20 maja oraz 26 i 27 maja.
Szczegółowe informacje na stronie www.dnidziedzictwa.pl
Wpisz komentarz
Zamknij to okno