Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (304)

2014-07-25

Wyjazd na Costa Brava – znajdź nocleg samodzielnie i zaoszczędź

 

Nie jest prawdą, że zagraniczne wycieczki muszą wiązać się z dużymi kosztami. Nawet wakacje na Costa Brava mogą być w pełni osiągalne dla naszego portfela.

Jeżeli wykażemy się choćby niewielką dozą kreatywności, możemy samodzielnie zaplanować swój wakacyjny pobyt. Taka podróż zaowocuje niezapomnianymi przeżyciami, jednocześnie nie będąc zbyt wielkim obciążeniem dla domowego budżetu.

Barcelona i nie tylko
Costa Brava pełna jest przepięknych, urokliwych miejsc, które zapierają dech w piersiach. Poza przepiękną Barceloną, stolicą Katalonii, atrakcje czekają także w innych, mniejszych ośrodkach. Wystarczy wspomnieć o Tossa de Mar z przepięknie zachowaną średniowieczną starówką, czy też Blanes z ogromnymi ogrodami botanicznymi. Dla pragnących rozrywki nie lada gratką będzie wizyta w Marineland — ogromnym parku wodnym mieszczącym się w Palaffols. Zarówno w mieście jak i na plaży południowy klimat Costa Brava sprzyja każdej formie wypoczynku.

Bez biura podróży może się opłacać
Wycieczka wykupiona w biurze podróży zdecydowanie zwiększa koszt wyjazdu. Nie ma się co dziwić — firma oferuje gotowe rozwiązania, a my nie musimy zajmować się samodzielnym planowaniem wyjazdu. Jednak nie wszyscy lubią taką formę spędzania czasu. Przyjemność związana z samodzielnym planowaniem wyjazdu może dodatkowo uatrakcyjnić późniejszy wypoczynek. Większa mobilność, lepsza kontrola nad własnym czasem oraz ogromna oszczędność pieniędzy mogą stać się źródłem ogromnej satysfakcji.

Wcześniej znaczy taniej
Często słyszy się o konieczności rezerwacji biletów lotniczych z wyprzedzeniem. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie od kilku do kilkuset złotych. Przykładowo bilet z Warszawy do Barcelony może kosztować aż 800 zł. W przypadku rezerwacji z wyprzedzeniem zapłacimy mniej niż 200 zł. Jeżeli będziemy rozglądać się za wszelkiego rodzaju promocjami czy programami rabatowymi, możemy znaleźć tak tanie bilety, że okażą się one niewiele droższe od podróży pociągiem nad polskie morze (przejazd trasą Warszawa-Świnoujście to koszt rzędu 70 zł). Jednak, aby nasze wymarzone wakacje były jak najtańsze, warto z podobnym wyprzedzeniem zarezerwować sam nocleg w miejscu pobytu.

Internet zamiast pośrednika
Wszystkie kwestie związane z wynajmem apartamentu czy domku letniskowego za granicą możemy wykonać przez Internet. Ceny w katalońskich kurortach mogą się bardzo różnić, np.
noclegi na Costa Brava na stronie edom.pl to rząd wielkości około 700 zł za tydzień. Jeżeli posiadamy grubszy portfel, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wakacje spędzić na wynajętym jachcie. W tym wypadku cena zwiększy się jednak nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

Czy rzeczywiście taniej?
Przeglądając oferty biur podróży, trudno znaleźć jakąkolwiek propozycję w cenie niższej niż 2000 zł za ośmiodniową wycieczkę. Według wyliczeń koszt biletu lotniczego (zamawianego z wyprzedzeniem) oraz siedmiodniowego noclegu w pensjonacie lub domku letniskowym to ok. 1100 zł. Wiadomo, że w tej cenie nie można spodziewać się wielkich luksusów, jednak przecież doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że termin „hotel” wcale nie musi oznaczać komfortowego noclegu. Nierzadko wynajem mieszkania wakacyjnego okazuje się dużo przyjemniejszą opcją – zwłaszcza wtedy, gdy podróżujemy większą grupą.

Dobre zaplanowanie oraz odpowiednio wcześniejsza rezerwacja mogą zapewnić nam rewelacyjne wakacje w południowej Hiszpanii. Dzięki możliwości rezerwowania domków letniskowych za pomocą internetu nie jesteśmy ograniczeni tylko do oferty biur podróży. Wystarczy tylko trochę operatywności, a na pewno uda nam się ograniczyć potencjalne wydatki. Samodzielnie zaplanowane wakacje, zwłaszcza w tak pięknym regionie jak Costa Brava, z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.


Komentujesz: Wyjazd na Costa Brava - znajdź nocleg samodzielnie i zaoszczędź

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: hiszpania, costa brava, barcelona, wakacje z dziećmi


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie