Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)

Patronat Polska Wita

Wielki, kolorowy desant!250 skoczków z 30 krajów świata zawładnie polskim niebem podczas Euro Big Way Camp 2011, największej imprezy spadochronowej w Europie. Spadochroniarze podejmą 18 prób utworzenia najliczniejszej w Europie podniebnej formacji spadochronowej, składającej się ze 125 osób. Balonowo-spadochronowy desant pokryje polskie niebo w dniach od 25 do 31 lipca.


Euro Big Way Camp 2011 to wielkie podniebne show, w którym 250 skoczków z 30 krajów świata przeprowadzi kolorowy desant. To również największa w Europie impreza spadochronowa, na której najwybitniejsi spadochroniarze świata, przez 5 dni, od 25 do 29 lipca, podejmować będą próby utworzenia w powietrzu trzech podniebnych formacji: pierwszej rekordowej figury złożonej ze 125 osób (i będzie to największa spadochronowa formacja w całej Europie); drugiej stworzonej przez 85 spadochroniarzy i trzeciej utworzonej z 40 skoczków.


EWBC 2011 organizowany jest w Polsce już po raz czwarty. Tegoroczna edycja będzie eliminacją do Campu, który odbędzie się w Dubaju w 2013 roku. Wtedy właśnie z samolotów wyskoczy i złapie się za ręce i nogi aż 500 skoczków! W ciągu najbliższych kilku lat świat spadochroniarski nie przewiduje tworzyć większych formacji. Dubaj będzie więc „rekordem rekordów”.


Na EBWC 2011 zjadą nie tylko najlepsi skoczkowie spadochronowi ale również najlepsi podniebni fotografowie i kamerzyści, tacy jak Norman Kent czy Andrey Vesselov.
Za zaprojektowanie i budowę podniebnych figur, które utworzą skoczkowie spadochronowi odpowiadać zaś będą światowej sławy load-organizerzy tacy jak Amerykanie: Kate Cooper–Jensen, B.J. Worth czy też Larry Henderson.


Do setek kolorowych spadochronów szturmujących niebo nad Włocławkiem dołączą dziesiątki balonów w trakcie Włocławskich Zawodów Balonowych, podczas których odbędą się następujące zawody: I Balonowy Puchar Europy Środkowo – Wschodniej FAI kat. Storting; Balonowy Puchar Polski; Balonowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Balonowe Mistrzostwa Polski Juniorów; XII Międzynarodowe Włocławskie Zawody Balonowe o Puchar Prezydenta Włocławka i Prezesa Anwilu SA. Gwiazdą wśród dostojnych balonów będzie balon przystosowany do przewozu większych grup podróżnych, dziennikarzy oraz skoczków spadochronowych.


Termin: 25-29 lipiec 2011
Miejsce: Włocławek, lotnisko Kruszyn


Patronem medialnym wydarzenia jest portal Polska Wita.


Komentujesz: Włocławek: Euro Big Way Camp 2011

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: balony, włocławek, euro big way camp, skoki spadochronowe


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie