Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (279)

Weekend w górach - dokąd pojechać?


Ich potęga zadziwia bez względu na porę roku. Zimą kuszą narciarzy, latem – miłośników pieszych wędrówek. Weekend w Beskidach lub Tatrach to dla wielu recepta na udany wypoczynek. A jakie pasma górskie poza granicami Polski mogą skusić aktywnych turystów?

Austriackie Alpy

Alpy to przede wszystkim wspaniała sceneria, malownicze doliny oraz idealne warunki do uprawiania aktywnej turystyki. Sporty zimowe i piesze wycieczki cieszą się tu ogromną popularnością. Tanie bilety lotnicze, oferowane m.in. przez biuro First Class sprawiają, że do Salzburga można się dostać bez problemów. To właśnie Salzburg jest jednym z najważniejszych ośrodków zarówno dla piechurów, jak i dla narciarzy. Otoczone górami miasto zachwyca piękną starówką oraz wspaniałą twierdzą. Jest jednak przede wszystkim doskonałym punktem wypadowym w góry. Jakie atrakcje czekają na nas w pobliżu tego miasta? Bez wątpienia warto odkrywanie piękna Alp zacząć od wizyty w Bad Aussee, którego największą atrakcją jest ogród roślin górskich. Warto też wybrać się na spacer wokół alpejskich jezior. Idealnym sposobem na weekend w górach może okazać się wypoczynek nad wodami jeziora Traunsee. Tu najważniejszym ośrodkiem turystycznym jest urocze miasto Gmunden, znane zarówno ze wspaniałej ceramiki, jak i z pięknej okolicy.

Riła: górskie oblicze Bułgarii

Kojarzona z nadmorskimi kurortami Bułgaria jest też krajem sprzyjającym miłośnikom górskich trekkingów. Ci, którzy mieli okazję wędrować już po bułgarskich pasmach, wiedzą doskonale, że góry tego kraju są tak samo atrakcyjne, jak jego wybrzeża. Na szczególną uwagę zasługują tu góry Riła. To pasmo przyciąga przede wszystkim pięknem przyrody oraz szczytem Musała – najwyższym szczytem na terenie Półwyspu Bałkańskiego. Wielką atrakcją dla wędrujących po tych górach turystów są górskie jeziora oraz malownicze wodospady. Nie brak tu również ciekawych zabytków, wśród których na szczególne wyróżnienie zasługuje Rilski Monastyr. Gdzie można zatrzymać się na weekendowy pobyt? Doskonałym punktem wypadowym w góry Riła jest uzdrowisko Kostenec. To jeden z ważniejszych kurortów w zachodniej części Bułgarii, na terenie którego można miło spędzić weekend z najbliższymi.

Nie tylko nasze Beskidy i Tatry mogą zadziwić swym pięknem i różnorodnością. Góry Austrii i Bułgarii to coraz częstsze cele wypraw polskich turystów, dla których poszukiwanie nowych wrażeń i miejsc kuszących pięknem przyrody jest najlepszą propozycją na weekendowe wycieczki.


Komentujesz: Weekend w górach - dokąd pojechać?

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wyjazdy zimowe, wyjazd zimowy, ferie zimowe góry


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie