Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)

Wakacje na farmie


Pogranicze Austrii i Włoch oferuje atrakcje z całą pewnością warte przemierzenia tysiąca kilometrów. Chcesz na własnej skórze poczuć, jak pachną i smakują rustykalne wakacje na farmie? Mamy gotową mapę drogową prowadzącą wprost do udanego wypoczynku.


Do zalet Południowego Tyrolu, jako destynacji turystycznej Polaków nie trzeba przekonywać. Odległości do przebycia są porównywalne z tymi, jakie mieszkańcy południa kraju muszą pokonać, by wypocząć na Mazurach, a komfort jazdy - nieporównywalnie wyższy. Letnie miesiące to szansa na rozsmakowanie się w walorach pogranicza Austrii i Italii. Gdzie szukać pomysłów na ciekawe spędzenie czasu w regionie?


W okolicach włoskiego Bolzano swoją siedzibę ma organizacja turystyczna, która górskie wakacje zamieni w prawdziwą rustykalną przygodę z kulinariami, sportem czy elementami wellness w tle, w zależności od upodobań odwiedzających region. Roter Hahn wyrósł z unii zrzeszającej południowotyrolskich rolników i po dzień dzisiejszy wspiera funkcjonowanie kameralnych farm, na których turyści mogą zakosztować regionalnych specjałów i aktywności w iście sielankowych okolicznościach.


Co czeka na odwiedzających farmy spod szyldu Czerwonego Koguta? Możliwość uczestniczenia w przygotowaniu tradycyjnych regionalnych przysmaków, wycieczki piesze, konne lub rowerowe, cała gama zabiegów wellness opartych o naturalne metody pielęgnacji i relaksacji i wiele innych atrakcji. Gotowi do drogi?


Warto zobaczyć

Gustav Mahler Music Weeks
14.07.-03.08.2012

Koncerty z udziałem najlepszych muzyków, wykłady znanych naukowców, prezentacja nagród International Record Prize, nowe kontakty i spotkania sięgające poza granice - to tylko niektóre z cech, które charakteryzują Tygodnie Muzyczne Gustava Mahlera, odbywające się w górnej części doliny Pustertal - ulubionym letnim schronieniu Mahlera.


Marmur i morele
4-5.08.2012

Święto lokalnych produktów: marmuru i moreli celebrowane jest w oprawie stylowej muzyki i dziecięcych animacji. Wydarzenie odbywa się w Laas. Tamtejsze restauracje w czasie obchodów serwować będą specjały związane z tematem „Moreli z Vingshau”.


St. Bortolomew Festival
23-23.08.2012

Dzień św. Bartłomieja to czas, kiedy alpejscy farmerzy szacują swoje stada wracające z letnich pastwisk. Kiedy lato zbliża się ku końcowi, pasterze (lub 'Saltner' jak są tu nazywani) tradycyjnie kończą okres spędzony w wysokich partiach gór.


Warto odwiedzić

Ogrody Botaniczne w Trauttmansdorff w Meran, arkady w Meran, Tyrolski Zamek, rezerwat ptaków w Dorf Tirol, południowotyrolskie Muzeum Owoców w Lanie, ruiny Lichtenberg, Muzeum Osobliwości Alpejskich, zamek Churchburg, klasztor Marienberg, Muzeum Geologiczne w Radein, Park Przyrodniczy Truden, twierdza Hocheppan, Kościół św. Pawła, katedra i klasztory w Brixen, stare miasto w Brixen, starożytna wioska górska w Vals, zamek Prosels.


Komentujesz: Wakacje na farmie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: wypoczynek, austria, włochy, alpy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie