Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)

Informacja prasowa Planet PR

W świecie polskich kreskówek…Mimo wieku, swoimi przygodami nadal bawią i uczą kolejne pokolenia najmłodszych. Bolek i Lolek, Reksio, Błękitny Rycerzyk na stałe wpisały się w krajobraz Bielska-Białej. To właśnie tutaj wszystko się zaczęło – w Studiu Filmów Rysunkowych, w którym powstanie interaktywne muzeum polskich bajek „Bajkowe miasto”.


Bielsko-Biała jest niepodważalną stolicą polskich kreskówek. W Studiu Filmów Rysunkowych narodziło się wiele kultowych filmów, które nadal bawią i edukują dzieci nie tylko w Polsce. Kreskówki te oglądały całe pokolenia. Nie ma chyba osoby, która nie pamięta serialu o dwóch chłopcach, którzy przeżywali niesamowite i wciągające przygody oraz psa z brązową łatą na oku i uchu. Teraz można ponownie odwiedzić ich świat, w Studiu Filmów Rysunkowych, które jest otwarte dla zwiedzających.


- Wizyta w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych to powrót do dziecięcego, bajkowego świata, do miejsca, w którym powstawały najpopularniejsze polskie filmy animowane. Dzięki pobytowi w Studio zarówno dzieci, jak i dorośli poznają kolejne etapy tworzenia filmu animowanego. Tutaj można zobaczyć na własne oczy, jak twórcy krok po kroku zmieniają scenariusz w gotowy film - mówi Andrzej Orzechowski, Prezes Zarządu Studia Filmów Rysunkowych.


W ciągu ostatniego roku Studio Filmów Rysunkowych odwiedziło ponad 20 000 osób. Podczas wizyty można obejrzeć prawdziwe dekoracje z popularnych kreskówek, rekwizyty, projekty postaci, czy rysunki animacyjne. Podczas warsztatów edukacyjnych dzieci i młodzież zapoznają się z podstawowymi pojęciami, takimi jak: scenariusz filmowy, scenopis, animacja, fazowanie, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe. W programie znajduje się także pokaz w kinie „Studio” wybranych filmów animowanych bielskiej produkcji. Podczas projekcji pracownicy studia wykonują na żywo efekty dźwiękowe.


Studio Filmów Rysunkowych nadal prężnie działa. Po dużym sukcesie pełnometrażowego, edukacyjnego filmu animowanego „Gwiazda Kopernika”, obecnie trwają prace nad nowym serialem dla dzieci pt. „Kuba i Śruba”, którzy już zostali okrzyknięci następcami Bolka i Lolka. Zaprasza on na wyprawę w świat dziecka, dla którego rzeczywistość miesza się z fantazją i marzeniami. Nowa kreskówka w reżyserii Bronisława Zemana i Andrzeja Orzechowskiego to przede wszystkim dobra zabawa i rozrywka dla najmłodszych.


Oprócz nowego serialu dla dzieci, Studio Filmów Rysunkowych planuje stworzyć jedyne w swoim rodzaju interaktywne muzeum polskich kreskówek.


– Chcemy utrwalić 60 – letni dorobek Studia Filmów Rysunkowych oraz stworzyć jedyne w Polsce centrum bajek, właśnie w ich stolicy: w Bielsku-Białej. Chcemy, by najmłodsi Polacy mieli swój bajkowy świat, do którego będą mogli przyjeżdżać. Co prawda już teraz mogą zwiedzać Studio Filmów Rysunkowych oraz odwiedzić jedyne w Polsce rzeźby ich ulubionych bohaterów: Reksia oraz Bolka i Lolka, ale naszym celem jest stworzenie nowoczesnego centrum edukacyjno-rozrywkowego. Obok interaktywnego muzeum, planujemy zbudować park rozrywki dla dzieci z postaciami z polskich kreskówek – dodaje Andrzej Orzechowski.


Info: www.bielsko-biala.pl


Komentujesz: W świecie polskich kreskówek...

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: bielsko-biała, muzeum zabawek, studio filmów rysunkowych, bajkowe miasto


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • angela_26

    Hmm... będąc w podstawówce byłam na wycieczce i zapamiętam tą wycieczke chyba na całe zycie :) to niezwykłe miejsce, gdzie na własne oczy można zobaczyć jak postaci, namalowane ręcznue na...

    angela_26

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł