Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (272)

W góry własnym samochodem


Okres zimowy jest lubiany przede wszystkim przez wszystkich miłośników sportów zimowych. Wyczekują oni z wytęsknieniem na pierwsze opady śniegu, aby móc wybrać się na stok i rozpocząć sezon narciarski. Wielu miłośników nart i snowboardu wyjeżdża w góry w każdy weekend, aby móc oddawać się swojej ulubionej rozrywce. Wyjeżdżając w góry własnym samochodem musimy zachować szczególną ostrożność i przygotować się na to, że na jezdni może obficie leżeć śnieg, a nawierzchnia, zwłaszcza w godzinach porannych i wieczornych, może być mocno oblodzona. Do takich warunków atmosferycznych trzeba się właściwie przygotować.

Opony zimowe i łańcuchy
W Polsce po drogach krajowych nie można jeździć w łańcuchach, ponieważ dochodziłoby do częstego uszkodzenia nawierzchni. Jeśli jednak mówimy o górskich drogach, to łańcuchy są często niezbędnym elementem wyposażenia samochodu. Jeśli opady śniegu są obfite albo na drodze występuje pokrywa śnieżno-lodowa, poruszanie się po niej przy użyciu zwyczajnych opon, bez łańcuchów, może się okazać niemożliwe. Dlatego też wybierając się na urlop w góry, nawet kilkudniowy, w samochodzie na wyposażeniu powinniśmy mieć odpowiednie łańcuchy.

Nikomu chyba nie trzeba mówić również o tym, że zimą, zwłaszcza w przypadku częstych wyjazdów w góry, niezbędne będzie wyposażenie pojazdu w opony zimowe. Odpowiedni dobór zimówek do naszego pojazdu, o podwyższonych parametrach jezdnych w czasie minusowych temperatur to podstawa. Szybko i często taniej możemy zakupić je przez Internet, na przykład przez serwis Oponeo.pl.

Wyposażenie samochodu
Opady śniegu w górach mogą być bardzo obfite, więc należy się na to przygotować. Należy mieć na wyposażeniu samochodu saperkę, ułatwiającą odkopanie w razie potrzeby pojazdu z zaspy śnieżnej. Przydatna będzie też szczotka na wysięgniku, umożliwiająca usunięcie w krótkim czasie śniegu z powierzchni naszego samochodu i skrobaczka do szyb.

Ubezpieczenie pojazdu
Przed wyjazdem w góry warto zastanowić się także nad dodatkowym zabezpieczeniem w postaci na przykład Autocasco lub Assistance. W tym pierwszym przypadku kierowca zyskuje ochronę przed szkodami spowodowanymi z jego winy, np. w wyniku wypadków. Z kolei Assistance zapewni nam na przykład samochód zastępczy, jeśli nasz zostanie unieruchomiony.


Komentujesz: W góry własnym samochodem

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie