Witaj w Podróży w Google play i App Store

Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?

Kalendarium

Udane wakacje, mały wydatek


Każdy chciałby mieć jak najbardziej udane wakacje. Tego typu wyjazdy niesłusznie kojarzą się z dużymi kosztami. Korzystanie z ofert tanich linii lotniczych oraz serwisów oferujących pakiety wyjazdowo-noclegowe może sprawić, że taka wyprawa nie wywoła dziury w domowym budżecie i nie będzie wymagała wielomiesięcznego odkładania.Dlaczego tanie linie lotnicze sprzedają tak niedrogie bilety?

Dlaczego przelot tanimi liniami lotniczymi to tak nieduży wydatek? Otóż bilety lotnicze na tego typu rejsy są niedrogie, ponieważ podczas przelotu ma się do czynienia ze średnim standardem. Na pokładach takich samolotów nie ma podziału na klasy, brak też darmowych posiłków, a każdy z pasażerów ma określony limity wagowe na zabierany bagaż. Ponadto wykonujące tanie loty samoloty lądują na mniejszych lotniskach. Są one oddalone przeważnie od śródmieścia miasta docelowego i trzeba dostać się do niego, korzystając ze środków komunikacji podmiejskiej, jak autobusy, metro, pociągi, itp.

Zalety taniego latania

Największa korzyść z takiego lotu to niewielkie koszty za bilety lotnicze. Samoloty tanich przewoźników latają z niemal wszystkich polskich lotnisk, a co warto zauważyć, oferują oni także loty krajowe. Na przykład z Warszawy do Gdańska. To idealne rozwiązanie, jeśli mieszka się w stolicy, a chce spędzić wakacje nad Bałtykiem. Lot samolotem to brak długiej podróży zatłoczonymi drogami – przelot między tymi miastami zajmuje mniej niż godzinę! Jeśli chodzi o kraje zagraniczne, popularne są rejsy do takich krajów jak Francja, Wielka Brytania, Włochy czy Irlandia. Warto skorzystać z pakietów, łączących w sobie nocleg + bilety. Jeśli skorzysta się z takiego rozwiązania, ma się od razu pewny nocleg na miejscu. Serwisy mające takie propozycje, jak np. Fru, oferują najczęściej pobyt w trzygwiazdkowych hotelach, położonych w rozsądnej lokalizacji. Dzięki temu rozwiązaniu ma się wygodny dostęp do oferowanych przez dane miasto czy rejon atrakcji oraz solidną bazę do odpoczynku po całym dniu zwiedzania. Dobrze sprawdzić, czy posiłki wliczone są w cenę noclegu, jeśli tak – to ile. Nie zawsze otrzymuje się pełne wyżywienie i czasem np. o obiady warto zadbać samemu.

O czym pamiętać?

Należy pamiętać, ze bilety na podróż oraz wspomniane pakiety nie obejmują kosztów na miejscu – jak wymienione przed chwilą wyżywienie czy transport z lotniska do centrum. Jednak tanie loty pozwalają na zaoszczędzeni takich sum, że nie będą one zbytnio odczuwalne. A dzięki internetowi można sprawdzić, na jakie koszty przygotować się na miejscu, więc nikt nie powinien być nimi zaskoczony – odpowiedni budżet na wydatki da się przygotować w domu. Serwisy oferujące tanie loty mają też w swoich ofertach ubezpieczenia różnego rodzaju, pozwalające na zabezpieczenie się na wypadek zdarzeń losowych.

Materiał Partnera

Komentujesz: Udane wakacje, mały wydatek

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj


 • Bubax

  tabletki na odchudzanie

  Bubax

 • Komasatyk

  Nie można też zapominać o mazurach.

  Komasatyk

 • rzuno

  Fajnie też jest na kaszubach

  rzuno

Zgłoś nadużycie

Skomentuj

Najbliższe wydarzenia