Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)

Tropikana,  czyli wodne atrakcje przez cały rok


Mamy ich w kraju coraz więcej. Kiedyś kojarzyły się z latem i ciepłymi, nadmorskimi krajami.
Gdy w latach 90. XX w. powstał pierwszy park wodny – w położonym kilkadziesiąt kilometrów od Poznania Lesznie – całe rodziny zjeżdżały nawet z odległych krańców kraju.


::Leszno

Akwawit w Lesznie wraz z pobliskim hotelem, Centrum Leczenia i Rehabilitacji, kortami tenisowymi i zespołem basenów, tworzy leszczyńskie centrum rekreacji. Na terenach pływalni znajduje się basen sportowy (25 x 16 m) i mniejszy basen z podwodnymi gejzerami, służący relaksowaniu się w ciepłej wodzie (35°C).
Trzy spiralne zjeżdżalnie dostarczają atrakcji nie tylko dzieciom. Najdłuższa z nich ma 136 m długości, nieco krótsza 106 m, ale za to oferuje dodatkowe emocje: odgłosy szalejącej burzy z piorunami, szum zbliżającego się wodospadu albo widok ceglanego muru, na który, jak się zdaje, za moment wpadniemy.
Jest jeszcze zjeżdżalnia dla dzieci, brodzik dla maluchów, dwa oczka jacuzzi i szeroka oferta odnowy biologicznej: bicze szkockie, kąpiele wirowe i perełkowe, masaże, sauna parowa i sucha. Jest aerobik, kort tenisowy i nauka pływania.
Na basenie cyklicznie odbywa się Międzynarodowy Mityng w Pływaniu Synchronicznym. Zawody te gromadzą na starcie nie tylko polską, lecz także światową czołówkę w tej dyscyplinie.

Położenie: woj. wielkopolskie, pow. leszczyński
Kontakt: „Akwawit” SA Zakład Usług Rekreacyjnych 54-100 Leszno, ul. św. Józefa 5 tel. (65) 529 59 49. Czynne w godz. 6.00–22.00


::Polkowice

W przestronnej i efektownie urządzonej hali basenowej znajdują się liczne fontanny i wodotryski, sztuczne fale, gejzery i masaże wodne. Trzy zjeżdżalnie, z których najdłuższa liczy 164 m, uzbrojone
są w fotokomórki i sygnalizację świetlną, co znacznie podnosi bezpieczeństwo. Co roku odbywają się na nich mistrzostwa rodzinne w ślizgu. Najszybsi zawodnicy przekraczają prędkość 26 km/h. Sztuczne fale, gejzery, fontanny, symulator górskiego potoku, jacuzzi, sztuczna skałka, ślizgawki i brodziki dla dzieci. Na miejscu działa także AquaBobas, czyli szkoła pływania dla niemowląt.
Jest sauna, solarium, siłownia, klub fitness, bilard, minigolf.
Na miejscu znajduje się także hotel.

Położenie: woj. dolnośląskie, pow. polkowicki. Dojazd drogą nr 3 (E65)
Kontakt: Aquapark Zakład Rehabilitacji Leczniczej Sp. z o.o., 59-100 Polkowice, ul. Młyńska 4, tel. (76) 746 27 55. Czynne w godz. 8.00–22.00


::Sitkówka-Nowiny

Kryta pływalnia „Perła” znajduje się w pobliżu miejsc atrakcyjnych turystycznie: Jaskini Raj i zamku w Chęcinach. Wyróżnia się dużym basenem (30 x 12 m), podzielonym na dwie niecki połączone mostkiem. W jednej z nich znajdują się urządzenia do masażu, gejzery, przeciwprądy i wodospady. Można tu leczyć choroby układu krążenia i reumatyczne. W drugiej niecce, przeznaczonej dla dzieci, jest grzybek wodny i minizjeżdżalnia. Jednorazowo basen może przyjąć do 160 osób. Na 93-metrowej rurze urządzane są zawody w zjeździe na czas. Można skorzystać z sauny, biczów szkockich, masażu, turbosolarium, łóżka magnetycznego i siłowni.

Położenie: woj. świętokrzyskie, pow. kielecki, przy drodze nr 762
Kontakt: Kryta Pływalnia Perła, ul. Kubusia Puchatka, 26-052 Sitkówka-Nowiny, tel. (41) 345 96 60. Czynne w godz. 6.00–22.00Komentujesz: Tropikana, czyli wodne atrakcje przez cały rok

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: basen, tropikana, park wodny, woda


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie