Witaj w Podróży w Google play i App Store

Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?

Kalendarium

Czy aktywny wypoczynek może iść w parze z romantycznym wyjazdem, stanowiąc jednocześnie idealną okazję do niebagatelnych, oryginalnych zakupów? Wbrew pozorom tak. Wystarczy, że za cel swojej podróży obierzesz Trentino, czyli jeden z najpiękniejszych regionów wypoczynkowych, usytuowany w północnej części Włoch.

Każdy z nas jest inny; posiadamy różne potrzeby i oczekiwania względem sposobu spędzania wolnego czasu, jak również miejsca, do którego mamy zamiar się udać. Z tego powodu zaplanowanie urlopu dla większej liczby osób może okazać się nie lada wyzwaniem. Rozwiązanie? Wyjazd do włoskiego Trentino. Kto i dlaczego powinien zdecydować się na spędzenie wolnego czasu we wspomnianym regionie?

Zabawa dla każdego!


Trentino to jedno z nielicznych miejsc, które trafia w gust niemalże każdej osoby, bez względu na zainteresowania czy też wiek. Niemniej jednak, ten włoski region wypoczynkowy słynie przede wszystkim z niezliczonej ilości nowoczesnych tras narciarskich i wyciągów. Wyjeżdżając do Trentino możesz być pewien, że bez względu na to, jaki typ sportu zimowego preferujesz, tu znajdziesz atrakcje, które z całą pewnością wpiszą się w uznawaną przez ciebie definicję dobrej zabawy.

Warto dodać, że nowoczesne i w 100% bezpieczne trasy oraz wyciągi są obsługiwane przez zaawansowany technologicznie sprzęt, który umożliwia korzystanie z takowych bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Wyjeżdżając na urlop masz zamiar nauczyć dzieci jazdy na nartach? A może chcesz poszaleć z ukochaną osobą i wreszcie wypróbować podpatrzone, nowe tricki na desce snowboardowej? Chciałbyś sprawdzić, jak w praktyce wygląda spacer na rakietach śnieżnych? Wszystkie, wymienione powyżej rodzaje sportów możesz z powodzeniem uprawiać podczas pobytu w Trentino.

Otaczające Trentino Dolomity to pasmo górskie, które w roku 2009 zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jak łatwo więc sobie wyobrazić, krajobraz roztaczający się z niemalże każdego miejsca prowincji zapiera dech w piersiach nawet tym osobom, które odwiedzają wspomniany region po raz kolejny. Jednak, Trentino nie jest jedynie miejscem, w którym na dobrą zabawę mogą liczyć wyłącznie miłośnicy śnieżnego szaleństwa. To także idealny wybór dla osób, które cenią sobie oryginalne smaki włoskiej kuchni.

Pysznie i romantycznie

Aktywność fizyczna, zwłaszcza ta uprawiana zimą, pochłania spore ilości kalorii i jednocześnie zaostrza apetyt. Właśnie dlatego idealnym uwieńczeniem dnia spędzonego na stoku, będzie kolacja w... alpejskim szałasie!

Alpejskie szałasy, zwane również górskimi chatami, to restauracje, do których można dostać się wyciągiem lub na nartach bądź snowboardzie. Nie jest to jednak zwykła knajpka, oferująca jedynie ciepły posiłek. To miejsce, które stanowi poniekąd definicję prawdziwej, włoskiej kuchni; kuchni pozbawionej sztucznych dodatków, polepszaczy smaku czy też konserwantów. Z tego względu kolacja w górskiej chacie stanowi nie lada ucztę dla wszystkich miłośników kulinariów.

Naturalnie kolacja w alpejskim szałasie to także idealna okazja do spędzenia niezapomnianych chwil z ukochaną osobą, gdyż w niemalże każdej restauracji tego rodzaju znajduje się kominek, gwarantujący niepowtarzalną, romantyczną atmosferę.

Slow life na co dzień

Trentino to jedno z nielicznych miejsc na Ziemi, w którym na co dzień można poczuć, czym jest filozofia slow life, czyli życia bez zbędnego pośpiechu, w zgodzie z naturą i własnymi potrzebami. Jak to możliwe, że niemalże każda zamieszkująca Trentino osoba, wręcz pała ciepłem i sympatią do odwiedzających region turystów? Wbrew pozorom, przyczyną takiego zachowania wcale nie są pieniądze. W Trentino zdecydowana większość sklepików czy straganów jest biznesem rodzinnym. W związku z powyższym sposób zarobkowania nie wymusza na mieszkańcach, ani zbytniego pośpiechu, ani też walki z konkurencją.

Aby na własnej skórze przekonać się, ile prawdy zawiera powyższe stwierdzenie, wystarczy odwiedzić lokalne sklepiki czy też wybrać się na jeden z miejscowych targów. Tutaj półki wręcz uginają się od własnoręcznie wykonanych przysmaków, takich jak sery, wędliny, dżemy, wina czy słodycze. Nie brak także ekskluzywnej odzieży czy obuwia, które często jest dziełem miejscowych rzemieślników. To wyjątkowa okazja do nabycia produktów cechujących się najwyższą możliwą jakością.

Trentio to rodzinna atmosfera, pyszne jedzenie, świetna zabawa na stoku i możliwość zakupu absolutnie niepowtarzalnych wyrobów. To miejsce, które jak żadne inne jest w stanie spełnić oczekiwania niemalże każdej osoby; zarówno singli, jak i par, rodzin z dziećmi, a także paczki przyjaciół.

Materiał Partnera

Komentujesz: Trentino - urlop marzeń

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj


  • ssandra

    Świetne zdjęcia :)

    ssandra

Zgłoś nadużycie

Skomentuj

Najbliższe wydarzenia