Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)

Patronat Polska Wita

Targi turystyczne Tour Salon 2011Październikowe targi turystyczne w Poznaniu z jednej strony przyciągną tysiące profesjonalistów z branży, przyczynią się do nawiązania i podtrzymania licznych kontaktów biznesowych, a drugiej strony będą przygodą pełną rozmów i wymiany opinii.


Region Partnerski Tour Salon 2011 – Zachodniopomorskie

Woj. Zachodniopomorskie ze swoimi morenowymi wzniesieniami, licznymi jeziorami i dolinami rzek, dużymi obszarami leśnymi, nadmorskimi klifami i fantastycznymi, piaszczystymi plażami to turystyczny raj. Historia i zabytki obecne są na każdym kroku. Trasy turystyczne prowadzą szlakiem cystersów i templariuszy. Stare zamki, dwory i pałace kryją tajemnice dawnych właścicieli i znakomitych władców.


W Zachodniopomorskim łatwo połączyć zamiłowanie do uprawiania żeglarstwa i windsurfingu z kąpielami słonecznymi, spływy kajakowe z obserwacją natury, wędrówki piesze i rowerowe z odkrywaniem historii, wczasy w siodle z golfem, łowiectwo z zamiłowaniem do fotografii. Można uprawiać kitesurfing, paralotniarstwo, skoki spadochronowe, wybrać się w dzikie leśnie ostępy by uczestniczyć w szkole przetrwania. To właśnie tu znajduje się europejska Stolica Nordic Walking oraz najdłuższy w Europie wyciąg do nart wodnych.


Konferencje, eventy, spotkania – Travel 2.0

Targi Tour Salon to także niezliczona liczba konferencji, odczytów i spotkań podejmujących aktualne tematy branży – to doskonała możliwość rozwiania swoich wątpliwości.

Podczas dwudniowego eventu Travel 2.0 niezależni eksperci będą dzielić się swą wiedzą z zakresu marketingu internetowego z przedstawicielami branży turystycznej i hotelarskiej. Wśród prelegentów znajdą się opiniotwórczy liderzy branży, znani blogerzy, specjaliści ds. marketingu internetowego, przedstawiciele agencji interaktywnych oraz managerowie dużych serwisów e-commerce’owych.

20 października zorganizowane zostaną praktyczne warsztaty dla hoteli i firm turystycznych z zakresu pozycjonowania, e-mail marketingu, funkcjonalności i użyteczności stron www oraz social media marketingu. Konferencji towarzyszyć będzie także przegląd stron internetowych "Dobra Strona Turystyki", podczas którego eksperci wyróżnią najbardziej interesujące serwisy turystyczne 2011 roku.


XX Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej

Jak co roku Przegląd składał będzie się z dwóch części: konkursu na najlepsze wydawnictwa oraz wystawy zgłoszonych wydawnictw. W wydarzeniu mogą wziąć udział wydawcy literatury krajoznawczej i turystycznej, autorzy, związki twórcze i organizacje społeczne. Publikacje dotyczące obszaru Polski, a także obszarów przygranicznych, jeżeli stanowią geograficzną lub regionalną całość, oceniane będą w pięciu kategoriach: albumy krajoznawcze, przewodniki, mapy i atlasy, monografie
i inne opracowania krajoznawcze, informatory krajoznawcze i foldery.


Idea Miast Partnerskich

Ukraiński Charków, gruziński Kutais i czeskie Brno – Miasta Partnerskie Poznania od lat biorą udział w Tour Salonie. W tym roku Brno podczas targów będzie obchodziło będzie jubileusz 45 lecia podpisania oficjalnego porozumienia o współpracy z Poznaniem jako Miastem Partnerskim.


Inspirujące gwiazdy

Poznańskie targi turystyczne to idealna okazja, aby posłuchać, popatrzeć i porozmawiać z niewątpliwymi gwiazdami polskiej turystyki. Marek Kamiński, Martyna Wojciechowska, Anna Lichota, Jacek Pałkiewicz – goście ostatniej edycji Tour Salonu chętnie opowiadali o swoich podróżach, podpisywali książki, tym samym pobudzając do odkrywania nowych destynacji i nabierania chęci do podejmowania wydawałoby się niemożliwych wyzwań.

W tym roku organizatorzy spodziewają się niemniejszej plejady inspirujących postaci. Odwiedzi nas m.in. Romuald Koperski podróżnik, pilot samolotowy oraz pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii.


Sprawdzona formuła targów

Targi turystyczne podobnie jak w ubiegłym roku potrwają cztery dni. Dwa pierwsze dni przeznaczone będą dla profesjonalistów, a kolejne dwa dla szerokiej publiczności. Taka formuła gwarantuje wszystkim zgromadzonym skorzystanie z tego, co ich najbardziej interesuje: nawiązania intratnych kontaktów biznesowych, spotkania się z branżą, zobaczenia nowości czy najnowszych trendów w turystyce.


Termin: 19-22 październik 2011
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, Poznań

 

Patronem medialnym wydarzenia jest portal Polska Wita.


Komentujesz: Targi turystyczne Tour Salon 2011

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: poznań, podróże, targi turystyczne, międzynarodowe targi turystyczne, tour salon


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • adgam20

    Miałam okazje brać udział w Tour Salo 2011 i niestety nie jestem zachwycona . Spodziewałam się czegoś zupełnie innego . Były to moje pierwsze targi turystyczne w Poznaniu . Dobrze wiedziałam...

    adgam20

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł