Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)

Szusem przez Polskę

Kilkaset wyciągów w ponad 100 miejscowościach od Bieszczad po Karkonosze, od Tatr po Mazury. Liczby są imponujące, choć zdecydowana większość tras narciarskich znajduje się na dość krótkich i płaskich stokach.


Beskidy

::Szczyrk

Jednym z najlepszych ośrodków narciarskich pod względem liczby tras i poziomu zagospodarowania jest Szczyrk (500–1250 m n.p.m.). Ponad 30 wyciągów, 60 km tras o różnym stopniu trudności, w tym 10 km sztucznie naśnieżanych, zaś 4 km ze sztucznym oświetleniem. Znajduje się tu m.in. dwuodcinkowa kolej linowa na Skrzyczne oraz liczne, połączone w jeden teren narciarski wyciągi orczykowe na Małym Skrzycznem. Bardzo urozmaicone są trasy zjazdowe – od wyczynowej trasy FIS, slalomowej na Beskidku, poprzez słynną Bieńkulę i Golgotę – aż po liczne niewielkie pólka do nauki. Na całym obszarze obowiązuje jedna karta magnetyczna. Kolejne dobrze przygotowane pod względem narciarskim rejony położone są na Przełęczy Salmopolskiej, w Biłej, na Czyrnej i na Palenicy.

Położenie: woj. śląskie, pow. bielski. Dojazd PKS, PKP (stacja Wilkowice Bystra)
Kontakt: IT Kameleon, 43-370 Szczyrk, ul. Beskidzka 41, tel./fax (33) 815 83 88


::Korbielów

Największą sławą spośród ośrodków Beskidu Żywieckiego cieszy się położony niedaleko granicy ze Słowacją Korbielów (650-1490 m). Na stokach Pilska (1557 m n.p.m.) i Buczynki zainstalowano osiem wyciągów orczykowych, na których obowiązuje karta magnetyczna. Wysokie położenie tras narciarskich sprawia, że śnieg jest tu gwarantowany. W samej miejscowości jest jeszcze kilka mniejszych wyciągów i jeden stok oświetlony. Ze szczytu Pilska podziwiać można wspaniały widok na Babią Górę, Małą Fatrę, Beskid Śląski i Beskid Żywiecki.

Położenie: woj. śląskie, pow. żywiecki. Dojazd PKS
Kontakt: IT, Żywiec, Rynek 12, tel./fax (33) 861 43 10; IT PTTK, Żywiec, ul. 3 Maja 16, tel. (33) 861 29 66


::Zwardoń

Wartą polecenia miejscowością, szczególnie dla osób nielubiących wypoczywać wśród tłumu turystów, jest Zwardoń (680-950 m n.p.m.), przepięknie położony u podnóża Beskidu Żywieckiego. W Zwardoniu i okolicach znajduje się kilkanaście dość krótkich wyciągów orczykowych, ale o zróżnicowanym stopniu trudności trasach zjazdowych, są także stoki oświetlone. Dodatkową zaletą jest długo utrzymujący się śnieg.

Położenie: woj. śląskie, pow. żywiecki. Dojazd PKS, PKP
Kontakt: Ośrodek narciarski Stańcówka, Zwardoń 149a, tel. (33) 862 61 01


Komentujesz: Szusem przez Polskę

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: zawoja, wyciąg, korbielów, narty, beskidy, szus, szczyrk, zwardoń, krynica


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie