Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)

Smaczne miejsca - Wrocław


W czasie zwiedzania pięknych zakątków naszego kraju warto poszukać restauracji dających oryginalnie lub, po prostu, dobrze zjeść.


::Dwór Polski

W XVI-wiecznej kamienicy przy wrocławskim Rynku znajduje się zespół gastronomiczno-hotelowy Dwór Polski. Według legendy to właśnie tutaj król Zygmunt III Waza spotkał się potajemnie ze swoją przyszłą żoną Anną Habsburg. Dziś Dwór Polski uchodzi za gastronomiczną wizytówkę Wrocławia.
We dworze jest kilka lokali: Restauracja Królewska, Kawiarnia Litewska, Karczma Piastów oraz Miodosytnia (duży wybór win i miodów pitnych).

Kontakt: Rynek 5, tel. (71) 372 48 96


::Splendido a’la carte

Od lat jedna z najbardziej eksluzywnych i najlepszych restauracji stolicy Dolnego Śląska. Jadają tutaj ludzie świata biznesu i polityki oraz ich zagraniczni goście. Ciekawy wystrój (jest tu nawet sznur z suszącą się bielizną) i wykwintne dania kuchni hiszpańskiej, francuskiej i włoskiej, np. Madame la Croix – filet z pulardy szpikowanej musem z trufli z białymi szparagami i risotto.

Kontakt: ul. Świdnicka 53, tel. (71) 344 77 77


::Karczma Lwowska

Wspaniały widok na wrocławski Rynek, Ratusz i Plac Gołębi z nową fontanną, a we wnętrzu mnóstwo zabytkowych bibelotów i kuchnia z dawnych kresów Rzeczypospolitej, piwo „Lwowskie”, przyrządzane według oryginalnej receptury oraz dania z grilla drzewnego.

Kontakt: Rynek 4, tel. (71) 343 98 87


::Restauracja Bractwo Krakusa

Na peryferiach Wrocławia, blisko wejścia do miejscowego Polmosu mieści się ozdobiona XIX-wiecznymi kompozycjami z mosiądzu, drewna i cegły restauracja, która nazwą nawiązuje do gatunku wódki. Z ogromnych okien widok na rzekę. Podają tutaj „męską” kuchnię w solidnych porcjach oraz zimną wódkę.

Kontakt: ul. Monopolowa 4g, tel. (71) 347 42 08


::Pizza Dominium

Największa polska sieć pizzerii, która ma już 26 lokali w Warszawie i okolicach, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Kielcach, Sopocie, Jastarni, Jastrzębiej Górze, Szczawnicy, Wrocławiu, Zakopanem (na Kasprowym Wierchu) oraz w Pradze czeskiej i Moskwie. Dobre pizze, sałaty i makarony.

Kontakt: Rynek 60, tel. (71) 343 18 30

Komentujesz: Smaczne miejsca - Wrocław

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: restauracja, wrocław, jedzenie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie