Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)

Smaczne miejsca - Poznań


W czasie zwiedzania pięknych zakątków naszego kraju warto poszukać restauracji dających oryginalnie lub, po prostu, dobrze zjeść.::Le Palais du Jardin

Wyśmienita, ale droga kuchnia francuska. Jeden z najbardziej eleganckich lokali w Poznaniu, na Starym Rynku, na parterze Domu Bretanii. Serwuje owoce morza (przywożone co tydzień z Belgii), gęsie wątróbki, jagnięce żeberka, ryby oceaniczne.

Kontakt: Stary Rynek 37, tel. (61) 665 85 85


::Sami swoi

Na drugim poziomie nowoczesnego poznańskiego centrum handlowego Stary Browar znajdziemy kilka miejsc, w których można zjeść. Wśród nich jest restauracja Sami Swoi. Menu w Samych Swoich jest ogromne – zawiera niemal wszystkie potrawy, które Polacy kochają najbardziej i to w ogromych porcjach!

Kontakt: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, tel. (61) 859 63 30


::Wielkopolska Zagroda W-Z

Mnóstwo stolików i sal, prostych mebli, roślin i wiejskich bibelotów oraz autentyczna wiejska chata, w której zmieściło się kilka stolików i prostych krzeseł, bar z wybornymi trunkami i zielony piec kaflowy. Ogromny wybór dań z ziemniaków, m.in. pyry z gzikiem. Tradycyjne polskie i wielkopolskie dania.

Kontakt: ul. Fredry 12, tel. (61) 665 88 01


::Hacjenda

Karmiąca od 1973 r. poznańska legenda. Menu jest dość krótkie i bardzo przemyślane. Nie można nie spróbować słynnej czerniny – korzennej zupy z siekanych podrobów, suszonych śliwek i jabłek, z makaronem, a po niej rewelacyjnej, pieczonej kaczki.

Kontakt: ul. Morasko 38, tel. (61) 812 52 78


::Da Luigi

Właścicielem tej pizzerii jest Sebastiano Luigino – kruczowłosy, rozpromieniony i energiczny rzymianin. Każdy miłośnik włoskiej kuchni będzie zachwycony, choć nie zapowiada tego mało zachęcające wnętrze. Tanio, szybko i smacznie, ale – a może właśnie dlatego – czasami trzeba czekać na stolik.

Kontakt: ul. Woźna 1, tel. (61) 851 73 11

Komentujesz: Smaczne miejsca - Poznań

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: poznań, restauracja, jedzenie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie