Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)

Smaczne miejsca - Łódź


W czasie zwiedzania pięknych zakątków naszego kraju warto poszukać restauracji dających oryginalnie lub, po prostu, dobrze zjeść.


::Sphinx

Właśnie stąd sieć restauracji Sphinx, stworzona przed ponad 10 laty przez Tomasza Morawskiego, ruszyła na podbój Polski. Pod charakterystycznymi lampami z tykw, zdobionymi kolorowymi koralikami, można zjeść shoarmę, kebab czy szaszłyki oraz pizze. Duże porcje, niewygórowane ceny.


Kontakt: ul. Piotrkowska 56, (42) 632 36 82


::Extreme

Prawdopodobnie jedyne miejsce na świecie, gdzie zamówioną przez telefon pizzę mogą dotarczyć spadochroniarze, którzy wylądują dokładnie w wyznaczonym przez klienta miejscu! Do pasji właścicieli – spadochroniarstwa nawiązuje także wystrój lokalu przy ul. Narutowicza: ściany pizzerii zdobią malowane samoloty i spadochroniarze. Częścią kompleksu jest Internetowa Kawiarnia Spadochronowa i Pub Mi-2, w którym barem jest helikopter Mi-2.

Kontakt: ul. Narutowicza 41, tel. (42) 631 96 64


::Soplicowo

Tradycyjna kuchnia polska w zabytkowym pałacyku. Menu podzielone na 12 części-ksiąg: od soplicowych przekąsek po porę rozkoszy i namiętności. Miejsce ciche i spokojne – niczym polski dwór – w centrum wielkiego miasta.

Kontakt: ul. Wigury 12a, tel. (42) 637 30 81


::Nowa Ziemia Obiecana

W willi zbudowanej w 1925 r. dla łódzkiego przemysłowca Ignacego Rassalskiego mieści się restauracja Nowa Ziemia Obiecana. W jej wnętrzach wykorzystano elementy wystroju sklepu Wedla z 1922 r. Działa podświetlana fontanna, a w namiocie o powierzchni 200 m2 – ogród czynny przez cały rok. Podawane są tutaj potrawy czterech narodów, które stworzyły legendę Łodzi – Ziemi Obiecanej: Polaków, Żydów, Niemców i Rosjan.

Kontakt: ul. Wigury 4/6, tel. (42) 636 56 56


::Anatewka

Restauracja serwuje tradycyjną kuchnię żydowską. Stoły przykryte są białymi, ręcznie haftowanymi obrusami z dużymi oczkami, na ścianach wiszą portrety łódzkich Żydów, a gościom przygrywa piękna skrzypaczka.

Kontakt: ul. 6 Sierpnia 2/4, tel. (42) 630 36 35

Komentujesz: Smaczne miejsca - Łódź

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: restauracja, jedzenie, Łódź


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie