Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)

Smaczne miejsca - Kraków


W czasie zwiedzania pięknych zakątków naszego kraju warto poszukać restauracji dających oryginalnie lub, po prostu, dobrze zjeść.


::Chłopskie Jadło

Jedna z najbardziej znanych restauracji w Polsce, nagrodzona godłem promocyjnym „Teraz Polska”, podająca dania tradycyjnej polskiej kuchni. Chłopska chata w królewskim Krakowie, czyli lokal
przy ul. św. Agnieszki, był drugą restauracją tej sieci. Pierwsza powstała przy słynnej Zakopiance w Głogoczowie. W Krakowie Chłopskie Jadło można znaleźć także przy ul. św. Jana 3.
Do Grupy Chłopskie Jadło należy również krakowska restauracja „Krew i Róża” przy ul. Grodzkiej 9.


Kontakt: ul. św. Agnieszki 1, tel. (12) 421 85 20, e-mail: restauracje@chlopskiejadlo.com.pl; www.chlopskiejadlo.com
(adresy restauracji w Głogoczowie, Zakopanem, Bielsku Białej, Poczesnej koło Częstochowy i Warszawie podane są na stronie internetowej)


::Copernicus

Luksusowy, nowoczesny hotel w kamienicy z XV w. przy jednej z najstarszych ulic Krakowa, u stóp Wawelu. Historia pozostawiła tutaj wiele cennych śladów: portale, polichromie, stropy, co wraz ze współczesnymi rozwiązaniami stworzyło niepowtarzalny klimat i magiczną atmosferę. Ekskluzywna restauracja hotelowa serwuje wykwintne dania kuchni dworskiej, zmieniane zgodnie z rytmem pór roku.

Kontakt: ul. Kanonicza 16, tel. (12) 424 34 00, e-mail: copernicus@hotel.com.pl; www.hotel.com.pl/copernicus


::Klezmer Hois

Restauracja żydowska w dawnej mykwie (rytualnej łaźni) na Kazimierzu, która choć nie ma rabinicznego certyfikatu, to stara się przestrzegać zasad koszerności. Według Piotra Bikonta i Roberta Makłowicza najlepszy tego typu lokal w kraju.

Kontakt: ul. Szeroka 6, tel. (12) 411 12 45, e-mail: klezmer-hois@klezmer-hois.cracow.pl; www.klezmer-hois.cracow.pl


::Hawełka

Legenda krakowskiej gastronomii działa nieprzerwanie od 1876 r. Specjalnością jest kaczka po krakowsku, podawana z prawdziwkami i kaszą krakowską oraz zupa grzybowa w czarce z chleba. Można też tutaj odnaleźć ślady ck monarchii – nie tylko wielki portret cesarza Franciszka Józefa, ale także paprykarz z knedlem wiedeńskim i halbką piwa.

Kontakt: Rynek Główny 34, tel. (12) 422 06 31, e-mail: hawelka.rynek@hawelka.pl; www.hawelka.pl (na stronie internetowej podane są adresy innych lokali w Krakowie i Warszawie prowadzonych przez tę firmę).::Wierzynek

Ten gastronomiczny kompleks o ponad 650 latach tradycji mieści się w dwóch kamienicach (Morsztynowskiej i Pinocińskiej) przy krakowskim Rynku. W jego skład wchodzi piwnica, gdzie podaje się różne rodzaje fondue, kawiarnia i restauracja. Gośćmi Wierzynka przed wiekami byli władcy Europy (tę słynną ucztę z 1364 r. przedstawia obraz Bronisława Abramowicza wiszący w jednej z sal), a współcześnie jadały tutaj koronowane głowy, prezydenci i słynni artyści.
Wciąż można tu podziwiać ślady PRL-owskiej elegancji.

Kontakt: Rynek Główny 15, tel. (12) 424 96 00, e-mail: marketing@wierzynek.com.pl; www.wierzynek.com.pl


::Cafe Camelot

Modna, „klimatyczna” kawiarnia, gdzie wśród skarbów sztuki ludowej (m.in. obrazków Nikifora Krynickiego) można nie tylko napić się kawy i zjeść wspaniałą szarlotkę, ale także coś przekąsić (sałatki, bagietki) i poczytać prasę.

Kontakt: ul. św. Tomasza 17, tel. (12) 421 01 23

Komentujesz: Smaczne miejsca - Kraków

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: kraków, restauracja, jedzenie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • dawid9243

    Swietne miejsce. Polecam dla miłośników dobrego polskiego i nie tylko jedzenia.

    dawid9243

  • beata222w

    Uwielbiam takie obiadki, chociaż nigdy nie udało mi się zjeść do końca:)W ogóle atmosfera jest niesamowita:)

    beata222w

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł