Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (262)

Rowerowa wyprawa po Europie - jak się przygotować?

Aktywne spędzanie czasu dla wielu Polaków jest idealnym rozwiązaniem na odpoczęcie po pracy. Często też pojawiają się szalone pomysły, spontaniczne decyzje czy też marzenia, które można w końcu zrealizować. Jedną z nich może być rowerowa wyprawa po całej Europie, na którą ze względu na przystąpienie Polski do Unii Europejskiej dużo łatwiej się wybrać.

Ubezpieczenia
Podstawowym elementem związanym z każdym wyjazdem jest oczywiście ubezpieczenie na życie, które ma w ofercie np. Signal Iduna. Jego posiadanie jest konieczne, podobnie jak ubezpieczenia kosztów leczenia czy następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że jesteśmy zabezpieczeni pod względem medycznym.

Rower
Oczywiście nie możemy też zapominać o rowerze. Powinien on być w idealnym stanie technicznym i na wyposażeniu powinien posiadać wszystkie niezbędne części pozwalające nam na szybką naprawę niewielkiej awarii. Warto też unikać wyjazdu na nowych rowerach, do których jeszcze nie jesteśmy przygotowani. Najlepiej decydować się na sprawdzone pojazdy, które użytkujemy od co najmniej kilkunastu tygodni - wtedy też jesteśmy w stanie ocenić jego jakość i awaryjność, oraz wskazać, czy nadaje się on na tak daleką podróż.

Zaplecze techniczne
Oprócz odpowiedniego przygotowania technicznego naszego roweru, musimy również zapewnić nam miejsca, w których będziemy mogli naprawić poważniejsze uszkodzenia czy też zakupić dodatkowe artykuły pozwalające na naprawę uszkodzonego pojazdu. Dobrym rozwiązaniem jest więc przygotowanie sobie mapy z najważniejszymi punktami, w których takich napraw i zakupów możemy dokonać.

Zaplecze noclegowe
Osobną kwestią są także miejsca, w których będziemy mogli wynająć pokój hotelowy czy też rozbić namiot. W tym zakresie warto wybierać miejsca przyjazne rowerzystom. Często podczas wyprawy rowerowej decydujemy się również na objazd mało uczęszczanych miejsc – wtedy spokojnie możemy rozbić się po zmierzchu i zwinąć obóz nad ranem, nie przeszkadzając żadnemu z okolicznych zobowiązań.

Osoba do kontaktu
Właściwym rozwiązaniem jest też próba znalezienia osoby, która będzie cały czas dostępna pod telefonem - w razie awaryjnej sytuacji będziemy w stanie skontaktować się z nią by zorganizować transport, pomoc czy też zlokalizować określone punkty na trasie. Pamiętajmy by wybrać taką osobę, do której mamy pełne zaufanie i która jest dyspozycyjna.


Komentujesz: Rowerowa wyprawa po Europie - jak się przygotować?

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: rower, wyprawa rowerowa, turystyka rowerowa


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie