Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (367)

Questing na rowerze

Wakacje dobiegają końca. Jak aktywnie i ciekawie spędzić ich końcówkę? Nie musisz wybierać się w dalekie podróże, by przeżyć przygodę! Wystarczy rower oraz ulotka Questu, dzięki którym odkryjesz zapomniane legendy, zabytki, czy niesamowite historie w różnych zakątkach Polski: na Mazurach, w województwie łódzkim, świętokrzyskim czy w górach. Podczas rowerowej eskapady możesz poznać legendę o ukryciu skarbu w kościele, czy zwyczajach Łemków. Możesz również odwiedzić miejsce, w którym znajduje się replika bombowca z II Wojny Światowej, pałac, do którego często przyjeżdżała Maria Dąbrowska lub po prostu odpocząć nad brzegiem czystej rzeki czy jeziora.

Planując wakacyjne wyjazdy „last minute”, warto wziąć pod uwagę kilka czynników: odległość, atrakcyjność oraz budżet. Wybierając miejsce na podróż, nie trzeba szukać daleko, by znaleźć coś ciekawego, co zainteresuje zarówno dzieci jak i dorosłych. Dodatkowo pobyt w popularnych miejscach, wiąże się często z wyższymi kosztami i dużą liczbą turystów. Te czynniki sprawiają, iż odnalezienie idealnego miejsca na odpoczynek nie jest proste. Zakup zorganizowanych wycieczek jest wyjściem dla tych, którzy są zbyt zajęci, by sami je zaplanować. Dla turystów, którzy lubią aktywnie spędzać czas, proponujemy questing na rowerze. To rozwiązanie dla osób, którym nie odpowiada zwiedzanie z przewodnikiem oraz organizują swój czas sami.

Z myślą o amatorach dwóch kółek, przygotowano questy rowerowe, które pozwalają na odwiedzenie ciekawych miejsc bardziej od siebie oddalonych. Uczestnik questingu może poczuć się jak poszukiwacz skarbów, którego celem jest odkrycie tajemnic, zapomnianych historii i legend, czy bogactwa kulturowego danego miejsca – mówi Izabela Ozaist, trenerka questingu z Planet PR, www.questing.pl –Turysta otrzymuje specjalną ulotkę z mapką, w której znajdują się zapisane wierszem wskazówki dotyczące trasy. Podążając trasą, musi wykonać zadania i rozwiązać zagadki, które przybliżają go do odkrycia skarbu. Łamigłówki są ściśle związane z danym miejscem, jego historią, kulturą czy topografią. Na końcu uczestnik zabawy odnajduje skrzynkę z pieczątką, poświadczającą, że rozwiązał quest.

Które miejsca zatem warto odwiedzić w wakacje?

Z jeziorem w tle
Nie tylko dla religioznawców, ale wszystkich tych, którzy chcą poznać zapomniane tradycje i zwyczaje staroobrzędowców, polecamy trasę rowerową Questu „Wojnowo - szlakiem staroobrzędowców” na Mazurach Południowych (woj. warmińsko-mazurskie). Quest przybliża historię odłamu prawosławnych, którzy przybyli na tereny Mazur w XIX w i założyli wsie: Ukta, Kadzidłowo i właśnie Wojnowo. Na trasie Questu mija się zabytkową cerkiew, Molennę i klasztor nad jeziorem Duś, gdzie po przebyciu kilkunastu kilometrów można odpocząć i zażyć kąpieli w czystym jeziorze.

Mazurskie opowieści
Drugim wartym odwiedzenia miejscem na Mazurach są Piecki (woj. warmińsko-mazurskie). Quest „W rodzinnych stronach pisarza” przybliża postać oraz dzieła zapomnianego w Polsce pisarza - Ernesta Wiecherta, który w swojej twórczości wychwalał piękno mazurskiego krajobrazu. Trasa Questu biegnie polnymi i leśnymi drogami, dociera między innymi do leśniczówki, w której wychowywał się sam pisarz.


Komentujesz: Questing na rowerze

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: questing


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • oz@cielesnica.com

    Zachęcam do objazdowej wycieczki po Podlasiu. Tworzy się właśnie trasa Green Velo po terenach nadbużańskich. Na trasie jest wiele pięknych, zabytkowych obiektów m. in. Pałac w Cieleśnicy....

    oz@cielesnica.com

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł