Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (279)

Przygotuj się do pierwszej wyprawy na narty


Wyprawa na narty w znane i sprawdzone regiony innych krajów to spora gwarancja śniegu i udanego, aktywnego wypoczynku. Jednak taki wyjazd w sposób oczywisty niesie ze sobą spore wydatki. Kosztów tych bardzo często nie jesteśmy w stanie pokryć z bieżących dochodów, zwłaszcza jeśli posiadamy kilka kredytów, o których spłacie musimy myśleć w pierwszej kolejności. Jednak i z tym problemem można sobie poradzić z odrobiną pomocy z zewnątrz. O czym mowa? Chodzi o kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest głównie dla osób, które posiadają już inne spłaty kredytu, a zatem ich zdolność kredytowa często wyklucza zaciągnie kolejnej pożyczki. Co może zaoferować im konsolidacja pożyczek?

Jedna rata i dodatkowa gotówka

O ile zaciąganie kolejnego kredytu wiąże się z dodatkową, comiesięczną ratą, o tyle konsolidacyjny kredyt przykładowo w Eurobanku, pozwala po pierwsze na połączenie wszystkich spłacanych rat w jedną. Po drugie zaś jest to możliwość otrzymania dodatkowej gotówki w ramach konsolidacji. Z punktu widzenia kredytobiorcy jest to o tyle istotne, że pieniądze może on wydać na dowolny cel – np. zimowy wyjazd na narty. Jakie typy kredytów można skonsolidować w ramach kredytu konsolidacyjnego? Niemal wszystkie. Jest to chociażby kredyt mieszkaniowy, karty kredytowe, limity odnawialne na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, czy zakupy ratalne. Warto pamiętać, że formalności związane z udzieleniem kredytu konsolidacyjnego są z reguły nieco większe, niż te spotykane przy klasycznych kredytach – chociażby gotówkowych. Jeśli więc zdecydujemy się na konsolidację kredytów, nie należy zostawiać tego elementu na ostatnią chwilę przed zimowym wyjazdem. Możemy po prostu nie zdążyć ze wszystkimi formalnościami.

Kredyt konsolidacyjny i korzyści dla kredytobiorcy

Konsolidacja kredytu z reguły kojarzy się z utratą pracy, brakiem środków na spłatę kredytu etc. Choć w wielu przypadkach tak właśnie działa, konsolidacyjny kredyt oferowany jest dla wszystkich osób, które posiadają więcej niż jedno zobowiązanie kredytowe. Konsolidacja wpływa na uporządkowanie domowych finansów, między innymi poprzez zmniejszenie liczy płatności rat kredytowych. To także doskonała możliwość na wydłużenie ogólnego okresu kredytowania, a tym samym istotną ulgę dla domowych finansów.


Komentujesz: Przygotuj się do pierwszej wyprawy na narty

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: narty, wyjazdy zimowe, wyjazd zimowy, snowboard narty


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie