Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (257)

Przedłuż sobie lato: ucieczka przed jesienną słotą


Dzień robi się coraz krótszy, słońce wciąż chowa się za chmurami, a wychodzą z domu zaczynamy profilaktycznie zabierać ze sobą parasolkę… Wszystko wskazuje na to, że jesień powoli zadomawia się u nas na dobre. Przy takiej pogodzie łatwo wpaść w gorszy nastrój. Możemy jednak przedłużyć sobie wakacje i uciec na trochę przed nadchodzącym nieubłaganie zimnem. Pomoże nam to nabrać energii, zregenerować się i wrócić z zapałem do swoich obowiązków.

Tam gdzie słońce zawsze świeci
Wyjazd do tak zwanych „ciepłych krajów” kusi nas o każdej porze roku. Najwięcej osób decyduje się na taką wycieczkę latem, co wcale nie oznacza, że tego typu wyprawa jesienią będzie gorszym pomysłem. Wprost przeciwnie! Takie rozwiązanie powoduje, że możemy się cieszyć naszym polskim latem tak długo, jak to tylko możliwe. A potem przedłużyć je, wylatując na przykład do słonecznej Afryki – czy to nie wspaniała perspektywa? Kolejnym powodem, dla którego warto rozważyć takie rozwiązanie, są kwestie ekonomiczne. Po sezonie dużo łatwiej bowiem o naprawdę atrakcyjne cenowo oferty i różnego rodzaju zniżki. Jeśli chcemy, aby nasz budżet nie odczuł zbytnio takich wakacji, skorzystajmy z nowoczesnych i praktycznych propozycji, jakie proponują biura podróży np. First Class (oferuje ono swoim klientom bilety lotnicze na raty).

Czas na idealną pogodę
Jesienne wakacje mają jeszcze jedną zaletę – nadają się idealnie do wyjechania w naprawdę ciepłe miejsca, gdzie w środku sezonu temperatury są naprawdę wysokie. Chociaż zapewne nic nie jest w stanie zniechęcić turystów od wyjazdu na egzotyczne wycieczki w lipcu czy sierpniu, to nie da się ukryć, że niekiedy upalna pogoda mocno daje im się we znaki. Palące słońce może powodować oparzenia, szczególnie kiedy turyści nie mają doświadczenia i nie potrafią się odpowiednio przed nim chronić. Bardzo wysokie temperatury natomiast utrudniają zwiedzanie, nie sprzyjają też dzieciom oraz osobom starszym. Jesienią, zwłaszcza późną, pogoda w takich miejscach nadal jest letnia – słońce świeci, woda jest wciąż ciepła i zachęcająca do kąpieli, a temperatury również nie pozostawiają nic do życzenia. Natomiast nie musimy już walczyć z ciężkim do zniesienia skwarem i możemy w pełni korzystać z uroków wakacji.

Ucieczka do SPA
Jeśli nie mamy ochoty na zwiedzanie ani dalekie wojaże, zawsze możemy wybrać się do położonego nieopodal naszego miejsca zamieszkania SPA. W luksusowym hotelu, pełnym różnego rodzaju atrakcji, szybko zapomnimy o nieciekawej pogodzie za oknem. Warto poświęcić nieco czasu na zadbanie o własne ciało – uprawianie sportu, zabiegi wodne, masaże… Wszystko to sprawi, że nie tylko wypiękniejemy, ale także nabierzemy dystansu do swoich problemów i powrócimy do pracy z większą energią do działania. Pamiętajmy, że wiele hoteli i ośrodków SPA organizuje jesienią bardzo atrakcyjne promocje – warto się rozejrzeć i skorzystać.


Komentujesz: Przedłuż sobie lato: ucieczka przed jesienną słotą

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie