Witaj w Podróży w Google play i App Store

Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?

Kalendarium

Praga – wszystko o czym marzy turysta

Miasto stu wież, Złote Miasto – tak nazywa się często stolicę naszych południowych sąsiadów. Jest to również stolica kraju środkowo czeskiego, jednego z okręgów terytorialnych i krajów samorządowych
w Czechach. Warto wiedzieć, że Praga jako miasto wydzielone, na prawach kraju, jest odrębną jednostką administracyjną.

Ale oczywiście nie w tym tkwi urok miasta, które jest prawdziwym sercem kraju, ośrodkiem kulturalnym, ekonomicznym, akademickim i turystycznym na skalę międzynarodową. Historycznie korzenie Pragi w obecnej postaci sięgają XVIII wieku, kiedy to w roku 1784 połączono 5 niezależnych dotąd dzielnic – Stare Miasto, Nowe Miasto, Josefov, Małą Stranę i królewskie Hradczany. Nie bez powodu od początku lat 90-tych XX wieku całe zabytkowe centrum miasta znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jak łatwo się domyślić Praga to miasto, które wręcz należy dobrze poznać.

Praga – historia, kultura i turystyczne atrakcje

Planując pobyt w tym malowniczym mieście na pewno warto wziąć pod uwagę dłuższy pobyt. Jeden dzień w Pradze pozostawi nam ogromny niedosyt. Dlatego warto skorzystać z bogatej oferty noclegów w Pradze i dać sobie czas na poznanie tak wyjątkowych miejsc jak chociażby słynne Hradczany, Ziżkov czy Wzgórze Wyszehradzkie. Nie można powiedzieć, że naprawdę zwiedziliśmy Pragę jeśli nie zobaczymy Mostu Karola na słynnych 16 filarach. Stare i Nowe Miasto z Ratuszami, a także miejsca, w których bywał Franz Kafka – to zaledwie początek długiej listy miejsc godnych polecenia każdemu turyście. Wystarczy wspomnieć, że Praga to miasto, w którym czeka na nas ponad 20 muzeów, 100 galerii, zabytkowe kościoły.

Praga dla małych i dużych

Oczywiście pobyt w czeskiej metropolii to nie tylko zabytki i historia, to również modne kluby, świetne restauracje, centra handlowe. Doskonale bawią się tu również najmłodsi, na których czekają m.in. takie atrakcje jak place zabaw w samym centrum miasta, a także słynny FUN PARK ŻYRAFA. Rodzinnie można wybrać się również do Praskiego ZOO, Labiryntu Luster na wzgórzu Petrzin albo do Muzeum LEGO. Atrakcją dla najmłodszych będzie też Muzeum Zabawek, Morski Świat oraz wyjątkowa restauracja Vytopna, w której desery i napoje przyjeżdżają… pociągiem.

Noclegi w Pradze

Oczywiście jak przystało na tak fascynujące miejsce, Praga to również bardzo rozbudowana infrastruktura noclegowa, gastronomiczna, czyli wszystko, czego turysta potrzebuje. Dla niektórych pobyt i noclegi w Pradze to głównie oferta hoteli, inni stawiają na pensjonaty, kwatery, mieszkania czy apartamenty do wynajęcia. Niewątpliwie każdy znajdzie tu atrakcje dla siebie oraz idealne miejsce – bazę wypadową, w której można zrelaksować się, odpocząć po całodziennym zwiedzaniu stolicy Czech. Szukając sprawdzonego noclegu
w Pradze, warto na pewno zajrzeć na stronę na www.edom.pl/noclegi/cz/610/praga-czechy/ i wybrać ofertę na miarę potrzeb oraz możliwości finansowych.

Artykuł Partnera

Komentujesz: Praga - wszystko o czym marzy turysta

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: praga


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie

Najbliższe wydarzenia