Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)

Poznaj Warmię i Mazury!


Region Warmii i Mazur co roku przyciąga swoim urokiem liczną grupę miłośników jezior, sportów wodnych, a także tych, szukających ciszy i wypoczynku z dala od zgiełku aglomeracji. Dzięki funduszom unijnym region rozwija się, powstają nowe, warte poznania miejsca. O czym w tym roku ćwierkają wróble na Warmii i Mazurach?


Zabytki i kultura

Warmia i Mazury kojarzą się z krainą jezior oraz pięknymi zamkami. Jedną z najciekawszych budowli jest średniowieczny zamek w Giżycku. Zakon krzyżacki wzniósł go około 1341r. Dzięki funduszom RPO Warmii i Mazur zamek odzyskał dawną świetność i można podziwiać jego wnętrza, w obecnie istniejącym tu Hotel ST. Bruno. Drugim obiektem wartym zwiedzenia jest gotycki Pałac Biskupów Warmińskich w Lidzbarku. Na terenie, niegdyś zaniedbanego Przedzamcza Pałacu, stworzono dziś wielofunkcyjny obiekt kongresowo-wypoczynkowy. W jednym miejscu łączy się historia i nowoczesność. Turyści mogą nie tylko zwiedzać wnętrza Przedzamcza i przenieść się w szlacheckie czasy, ale także skorzystać z zabiegów SPA.


Plaże i jeziora

Nowe atrakcje to nie tylko budynki i obiekty kulturowe, to także nowe ścieżki rowerowe i piesze. Fundusze RPO Warmii i Mazur wspierają także rozwój terenów rekreacyjnych i sportowych. W tym roku, w gminie Szczytno zostaną zakończone prace przy jeziorze Domowym Dużym. Powstanie trasa rowerowa i piesza wokół jeziora. Co ciekawe zostanie zbudowana kładka łącząca jeziora Domowe Duże i Domowe Małe. Będzie to atrakcja nie tylko dla turystów, ale także mieszkańców regionu.


Z kolei Jezioro Mamry na swoim północnowschodnim brzegu, w Gminie Węgorzewo zyskało nową plażę miejską, molo i co najważniejsze, baseny kąpielowe między falochronem a plażą. Rodzice z dziećmi będą zachwyceni, gdyż specjalnie dla nich przygotowano brodzik dla maluchów. Osoby nieumiejące pływać nie muszą się obawiać, także dla nich powstała wydzielona strefa. Ważną informacją jest także fakt, że baza rekreacyjna została przygotowana tak, aby niepełnosprawni mogli z niej bezproblemowo korzystać.


Fani biwakowania ucieszą się z informacji o bazie rekreacyjno-biwakowej przy pochylni Buczyniec. Powstało tam pole namiotowe wraz z całą infrastrukturą, pomostami widokowymi przy zalewie wodnym potoku Klepina. To świetne miejsce wypadowe na wycieczki ze względu na bliskie położenie pochylni i dwustuletnich mechanizmów umożliwiających swobodne przemieszczanie się statków po Kanale Elbląskim. Taka wyprawa to nie tylko moc wrażeń i wspaniałe przeżycie, to ewenement na skalę Świata.


Warmia i Mazury dbając o turystów rozbudowuje także swoją bazę noclegową. Poprzez zróżnicowaną ofertę dociera do szerokiego grona. Fundusze PRO Warmii i Mazur wspomogły rozwój pensjonatu „Rybaczówka” w Bogaczewie czy Hotelu Wiwaldi Junior. Nowe miejsca noclegowe zwiększają możliwości regionu, a także jego konkurencyjność. Pensjonat „Rybaczówka” to miejsce idealne dla żeglarzy. Ma bezpośredni dostęp do jeziora, należącego do Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, a także stanowi dobrą bazę wypadową do podróży do najbardziej znanych i atrakcyjnych portów na Mazurach: na północ do Węgorzewa i Sztynortu, na południe do Mikołajek.


Różnorodność atrakcji na Warmii i Mazurach sprawia, że region ten jest bardzo ciekawy pod względem turystycznym. Zwiedzający mogą odpocząć od zgiełku i aktywnie spędzić wolny czas. Warmia i Mazury zapraszają cały rok, nie tylko latem…


Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Poznaj Warmię i Mazury!

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: mazury, warmia, podróże, warmia i mazury


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie