Witaj w Podróży w Google play i App Store

Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?

Kalendarium

Polska na weekend - poleć do najpiękniejszych miast!Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie. Zanim wybierzemy się zwiedzać świat - zacznijmy podróże po Polsce. Nie trzeba korzystać z urlopu, ani wyjeżdżać daleko, by zobaczyć ciekawe miejsca.Tanie loty - sposób na zwiedzanie i oszczędzanie


W naszym kraju znajdziecie wiele ciekawych miejsc - miast, miasteczek, wsi. Każde z nich skrywa własne tajemnice, ma swój urok i zabytki czy wyjątkową przyrodę. Skupmy się jednak najpierw na największych miastach, od których warto zacząć podróż po Polsce. Od czego zatem zacząć?

Jeśli wybieramy się na weekend i mamy tylko 2-3 dni - nie traćmy tego czasu na podróż. Dlatego też eksperci  www.empiktravel.pl wybrali ciekawe miejsca, do których łatwo, szybko i tanio można dostać się z każdego miejsca w kraju. Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław - tam dolecimy tanimi liniami w bardzo krótkim czasie. Dokonując wcześniejszej rezerwacji biletu samolotowego, lub szukając promocji, możemy trafić lot, który będzie nas kosztował nawet... 9 złotych! Podróż samolotem może okazać się tańsza niż samochodem czy pociągiem, a i z pewnością będzie o wiele krótsza (ok 1-2 godziny) oraz wygodniejsza.

Jak trafić na taką okazję lotniczą? Wystarczy zacząć śledzić internetowe wyszukiwarki turystyczne. Ciekawym miejscem dla amatorów podróży może być właśnie strona empiktravel.pl gdzie można znaleźć i transport, jak i hotele, noclegi, a także wybrać całe wycieczki.

Zabytkowe miasta - od czego zacząć podróż po Polsce?

Warszawa - nikomu nie trzeba chyba mówić, co to za miasto. Nie każdy jednak wie, co tu zobaczyć. Do "klasyków" należą Łazienki Królewskie, Stare Miasto, Nowy Świat. Latem, w gorące dni, warto udać się na spacer na Wisłę (widoki na Stadion Narodowy i Pałac Kultury, w ciągu dnia skorzystać z plaż miejskich, a wieczorem nad rzeką kwitnie życie towarzyskie. Na wycieczki rowerowe polecamy park w Powsinie. Warto odwiedzić też Muzeum Powstania, Muzeum Żydów i Centrum Nauki Kopernik.

Kraków - to Sukiennice, Wawel, Smok Wawelski ziejący ogniem, spacerowe planty, a także piękna, dawna żydowska dzielnica Kazimierz - z nastrojowymi kawiarniami, targiem staroci i kultowymi zapiekankami. Będąc w Krakowie koniecznie trzeba też spróbować bajgli oraz oscypków. Można również poznać okoliczne miejsca godne uwagi - kopalnię soli w Wieliczce, czy udać się do Oświęcimia.

Gdańsk - idealne miejsce na wycieczkę na weekend nad morze. Z Warszawy i centralnej Polski to najbliższe nadmorskie miasto (autostradą dojazd około 3,5 godziny, samolotem - 1,5, a pociągiem ok. 4). To też całe kulturowe bogactwo! Piękna starówka, pomnik Neptun, muzeum bursztynów, stocznia Gdańska. W lipcu można trafić jeszcze na jarmark Dominikański - atrakcja dla dzieci i nie tylko. To liczne stragany, stoiska z biżuterią, zabawkami, czy rękodziełami wykonywanymi przez lokalnych rzemieślników. Dodatkową oprawą są koncerty i imprezy. Niedaleko tu do plaży, ale i do sąsiednich miast, które również warto zobaczyć - Gdyni i z imponującym portem i Spotu - kurort z molo i „Monciakiem” (słynny deptak na ulicy Bohaterów Monte Cassino).
Wrocław - w 2016 roku ma być Europejską stolicą kultur, warto, więc poznać to miasto. Piękna starówka, zabytkowe kamienice i... szlak krasnali oraz most miłości, na którym zakochani mogą przypiąć kłódki ze swoimi imionami. Pod koniec lipca odbywa się tam też, co roku festiwal filmowy - Nowe Horyzonty - wielka gratka dla kinomanów.

Zanim zaczniemy zwiedzać świat - Rzym, Mediolan czy Tel-Aviv - poznajmy uroku Polski!

Materiał Partnera

Komentujesz: Polska na weekend - poleć do najpiękniejszych miast!

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie

Najbliższe wydarzenia