Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)

Patronat Polska Wita

750 firm, 43 kraje, 30 000 zwiedzających!Tegoroczna, 22. edycja największych w Polsce Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour-Salon okazała się iście międzynarodowym wydarzeniem. Przez 4 dni, 19-22 października targi odwiedziło blisko 30 000 zwiedzających.


Podczas tegorocznej ekspozycji, prezentowanej w 2 nowoczesnych pawilonach o łącznej powierzchni ponad 8000m2, swoją ofertę prezentowało 750 firm z 43 krajów. I tak zwiedzający mogli podziwiać stoiska: Armenii, Austrii, Białorusi, Brazylii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Czech, Cypru, Danii, Dominikany, Egiptu, Francji, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Indii, Irlandii, Izraela, Jordanii, Japonii, Kenii, Litwy, Maroko, Meksyku, Niemiec, Norwegii, Palestyny, Polski, Portugalii, RPA, Rosji, Rumunii, Słowacji, Sri Lanki, Tunezji, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch.


Krajem Partnerskim targów Tour-Salon było w tym roku Maroko. Przedstawiciele państwa przygotowali ekspozycję specjalną zlokalizowaną na dwóch stoiskach, która przybliżyła zwiedzającym ten egzotyczny kraj. Niezwykle atrakcyjna okazała się konferencja „Symbole i znaki w życiu Marokańczyków” oraz pokaz tańca brzucha przy akompaniamencie marokańskiego zespołu Cha Laban Group.


Regionem partnerskim targów zostało Województwo Zachodniopomorskie - region słynący z morenowych wzniesień, licznych jezior, dolin rzecznych, dużych obszarów leśnych, nadmorskich klifów i piaszczystych plaż. W ramach ekspozycji specjalnej przygotowany został szereg konferencji promujący ten wspaniały region.


Podczas targów nagrodzono 5 produktów turystycznych, które wyprzedzają konkurentów pod względem innowacyjności i jakości oferowanych usług. Złote Medale MTP otrzymały: „Szlak Orlich Gniazd” zgłoszony do konkursu przez Śląską Organizacją Turystyczną w Katowicach, „Podziemne Miasto Osówka” w Głuszycy, „Szlak Architektury Drewnianej” zgłoszony przez Małopolską Organizację Turystyczną w Krakowie, „Szlak Kajakowy Bug – Krzna” zgłoszony przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną w Lublinie, „Świętokrzyski Szlak Archeo-Geologiczny” zgłoszony przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach oraz „Poznań za pół ceny” zgłoszony przez Urząd Miasta Poznania.


Niepodważalną zaletą targów Tour-Salon jest bogaty program wydarzeń, w którego skład wchodzą profesjonalne konferencje, warsztaty i prelekcje z udziałem najwyższej klasy specjalistów ze świata turystyki i biznesu. Wielu gości przyciągnęła dwudniowa konferencja Travel 2.0 organizowana przez MTP, Grupę eholiday.pl oraz portal HotelNews.pl. Podczas wydarzenia niezależni eksperci i praktycy dzielili się swoją wiedzą z zakresu marketingu internetowego.


Niezwykle ciekawie wypadła konferencja „Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2012 szansą dla polskiej turystyki – duże możliwości, wielkie wyzwanie”. Reprezentanci spółek i organizacji odpowiadających za realizację projektu w naszym kraju, takich jak Euro 2012 Polska, PL.2012, Euro Poznań 2012 czy też Polska Organizacja Turystyczna przybliżyli wszystkim słuchaczom obecny stan realizowanych działań oraz przekazali program promocji turystycznej Polski w kontekście Euro2012.


Dużym zainteresowaniem cieszyła się obecność gościa specjalnego, którym był Wojciech Cejrowski. Ten badacz ginących plemion Amazonii, popularny dziennikarz radiowy i telewizyjny, w swoim autorskim programie „Nie chcecie tam być” opowiadał o sekretach swoich wojaży, chętnie odpowiadał na pytania uczestników, podpisywał książki, a także pozował do zdjęć.


Tradycyjnie na targach odbył się Ogólnopolski Przegląd Książki Turystycznej i Krajoznawczej, a także zorganizowany po raz drugi Poznański Festiwal Podróży i Fotografii. Uzupełnieniem festiwalu był konkursu o Nagrodę im. Kazimierza Nowaka, którego uczestnicy prezentowali podróże z najróżniejszych części świata w ciekawy i niekonwencjonalny sposób. Największe uznanie zdobył pokaz Małgorzaty Goliszewskiej „Kaukaskie Lato”.


W programie tegorocznych targów znalazły się również wydarzenia dotyczące interesujących i aktualnych tematów z dziedziny turystyki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się konferencja „Ryzyko przelotów grupowych” zorganizowanych przez MTP i Travel Bidder, a także „Irytacja w turystyce. Zakupy grupowe i social media-rozczarowania i niedostatki” organizowane przez portal Otowakacje. O „Sztuce taniego latania” opowiadał zaś portal Fly4free, a Planet PR przybliżył temat Questingu w turystyce.


Kolejna edycja targów Tour Salon odbędzie się w dniach 24-27 października 2012.

Szczegółowe informacje na stronie www.toursalon.pl


Komentujesz: Podsumowanie targów Tour-Salon 2011

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: poznań, euro 2012, targi turystyczne, tour-salon


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie